ČTVRTEČNÍ GLOSY 19.01.2023

Miroslava Macka
„Zájem, aby Rusko nevyhrálo, je kompenzován tím, že se nám trochu sníží životní úroveň,“ prohlásil prezidentský kandidát Petr Pavel.
Ano, na rozdíl od mnoha jiných se mu životní úroveň sníží jen trochu, ale spíše zvýší. Ale co bude těm zchudlým lidem říkat, pokud Rusko neprohraje?

Jan Keller:
Téměř dva miliony hlasů získal agent Pávek, další téměř dva miliony hlasů agent Bureš. Ze zbylých 30 % procent ukrojila polovinu mladá, pohledná, ale jinak docela nezajímavá Danuše Nerudová, zbytek si mezi sebe rozdělilo zbývajících pět kandidátů. No a potom tady máme něco kolem dvou milionů těch, kteří se na volby vykašlali úplně. Takhle nějak vypadal svátek demokracie.
Náš vzdělávací systém nepodporuje kritické myšlení, ale rozvoj konformity, která se může při velkém soustředění vysokoškoláků na malé ploše projevit až jakousi formou stádnosti.
Člověk musí být asi hodně vzdělaný, aby nevnímal sledování mainstreamových médií jako ztrátu času.

Petr Hampl:
„Jeho (Pavlova) bezpáteřní servilita nemá hranic. Ponížil se před komunistickým režimem mnohem víc, než se po něm chtělo. V současné době se tak ponižuje před šéfy z NATO. A jestli dojde na zhroucení americké hegemonie, možná to stihne ještě před nějakým úplně jiným. Zajímavý život. Zajímavá povaha.
Připomínám ale, že mezi jeho nejaktivnějšími příznivci to nepředstavuje nejmenší problém. Každý z nich by to udělal. Pokládají to za správné a odpovídá to jejich pojetí morálky. Ať si nikdo nemyslí, že v představenstvech korporací nebo ve vedení neziskovek převládají jiné lidské typy.“

Pavel Cimbál o ČT:
Tahle smečka „liberálních demokratů“ pracuje na principu cikánské sídlištní party. Vždy si vytipuje cíl a pak se na něj vrhnou všichni najednou. Na férovku a naráz. A nakonec si plivne a kopne i to nejmenší smrádě…

případ přelétavého starožitníkaOde dneška na pultech knihkupectví!