PÁTEČNÍ GLOSY 26.08.2022

Miroslava Macka
Bez komentáře:
Vážené členky, vážení členové, vážené kandidátky, vážení kandidáti,
v posledních týdnech a měsících čelíme rostoucím cenám energií. Vláda proti nepříznivé situaci bojuje a má výsledky, když v poslední době například klesly ceny pohonných hmot – i díky dočasnému snížení spotřební daně.
Stejně tak naše vláda pomáhá lidem zvládnout rostoucí ceny elektřiny a plynu a vyšší náklady na bydlení: došlo ke zvýšení tzv. normativu v rámci příspěvku na bydlení. Díky tomu dostanou lidé, kteří to potřebují, větší částku, aby nutné náklady pokryli.
V mediálním prostoru je ale velmi hlasitá opozice, která šíří nepravdy a snaží se vyvolat falešný dojem, že vláda dělá pro lidi málo. Proto si Vám dovoluji zaslat několik podkladů, které na konkrétních datech ukazují, jakým způsobem kabinet Petra Fialy situaci řeší. Věřím, že Vám zaslané materiály pomohou v diskuzích na toto téma.
Přeji Vám příjemné léto a úspěšnou kampaň
Jan Kočí
hlavní manažer ODS

Půlmilionové město Haag, kde sídlí nizozemská vláda či parlament, požádá o dočasnou výjimku z unijních sankcí uvalených na Rusko kvůli válce na Ukrajině, protože nenalezlo nového dodavatele plynu. Sankce zakazují veřejným správám v členských zemích mít po 10. říjnu uzavřené smlouvy s ruskými firmami.
Vítězství ideologie nad zdravým rozumem je vždy tragédie smíchaná s fraškou…

Čeština je jazyk vtipný:
Plynu v ČR bude na podzim a v zimě dostatek. Jen při bližší analýze došlo k upřesnění, že nebude v potrubí, ale v ulicích, a nebude zemní, ale slzný.