ÚTERNÍ GLOSY 26.07.2022

Miroslava Macka
„Kdekdo se zaklíná Evropou. Spoléhá na nějaké bruselské recepty. A které to jsou? Znáte nějaký, který opravdu funguje? Já tedy ne. Na všechno má Brusel jednu odpověď. Když se něco nedaří, tak je to proto, že jsme ještě málo evropští. Zajímavé ale je, že co funguje na národní úrovni, v Bruselu nějak selhává. Současně ale stoupá míra iracionality.
Jsou vysoké ceny energií pro domácnosti a podnikatele? Tak stanovíme povinně procenta obnovitelných zdrojů, zakážeme jadernou energii, několikanásobně zdražíme energie a budeme konkurenceschopnější s ostatním světem, který na takovéto ideologické nesmysly kašle a dělá, co je pro něj výhodné. Připadá vám to logické? Mně tedy ne. Je to proti zdravému rozumu, dokonce mám občas dojem, že politika Evropské unie je už i proti mírně nemocnému rozumu. Chováme se chvílemi jako blázni, ti si také myslí, že jsou úplně normální.“
Z projevu nynějšího premiéra Petra Fialy na kongresu ODS v roce 2014.

Během první vlny covidu prohlásil dnešní premiér Fiala: „V zahraničí spouštějí vlády plošná opatření na záchranu živnostníků a podnikatelů, jenom u nás si Babišova vláda klade mnoho komplikovaných podmínek. Vypadá to, jako když se snaží, aby na podporu dosáhlo co nejméně lidí. V tuto chvíli není čas na složitá řešení, je potřena rychle pomoct.“
A dnes?

Slova k zapamatování energetického konzultanta Vratislava Ludvíka:
Pokud se zemím EU podaří snížit spotřebu zemního plynu o 15 procent, obejde se zcela bez dodávek z Ruska. Až Rusko jako dodavatel skončí, klesnou ceny plynu i elektřiny, jejichž současná úroveň neodpovídá situaci.

To je neuvěřitelné! V jednom článku z USA se v jednom odstavci píše, že během koronavirového období napumpovala administrativa do ochabující ekonomiky biliony dolarů, aby v odstavci druhém stálo, že za současnou inflaci mohou vysoké ceny energií a potravin, způsobené válkou na Ukrajině.

Karel Kříž:
Užvaněný, sebeláskou a euroláskou potrefený profesor v čele vlády, zmatená nanyna v čele parlamentu, podivný cestovatel v čele Senátu a nekompetentní sbor ministrů, kteří nemají ani páru o tom, co a jak mají řešit. Jedinou mantrou těchto vládnoucích panáků je Evropská unie, jak nám pomůže, jak s námi bude solidární, jak bychom bez ní prý zahynuli.
Lidé už mají většinově dost blbých eurosocialistických keců a zuří nad cenami energií, potravin či pohonných hmot. Mají dost utahování šroubů svobody, mají dost nenažraných zkorumpovaných papalášů, jejichž politická i ekonomická nekompetentnost je fatální.

Španělský El Pais:
Brusel se obává, že po Draghiho rezignaci se Itálie stane ruským trojským koněm.
National Interest:
Rezignace Draghiho negativně ovlivní vztahy mezi Kyjevem a Římem a jednotu Západu proti Rusku.
Italský ministr zahraničí Di Maio:
Pád vlády způsobily politické síly, které pomrkávají na ruského prezidenta Putina.