STŘEDEČNÍ GLOSY 6.07.2022

Miroslava Macka

Dokonalým důkazem o pravdivosti slov Marka Ebena o novodobých svazácích, hlídajících politickou korektnost, jsou nenávistné reakce těchto svazáků na jeho slova.

Europoslanci schválili zákon, podle něhož boudu muset digitální platformy zavést mimo jiné též opatření proti šíření dezinformací, jinak jim bude hrozit pokuta až do výšen 6% jejich ročního globálního obratu.
Dá se s pravděpodobností hraničící s jistotou předpokládat, že za dezinformaci bude považováno vše, co bude názorově odlišné od jediného správného americkobruselského názoru.

Velmi by mne zajímalo, jak by reagoval premiér Fiala a jeho vláda na to, kdyby rudozelední europoslanci a někteří další, hecovaní bezprecedentním způsobem Ukrajinou, odmítli uznat jádro a plyn nebo jenom plyn za takzvaný přechodový zdroj energie. Slyšeli bychom mohutné „Sláva Ukrajině?“

Prosím vás, teď si nejsem jist, ještě stále je možno žádat o dotaci na přestavbu uhelného kotle na plynový?

Lidé tápou, zda na podzim přijde další vlna covidu či nepřijde a zda nás politici opět budou nutit do očkování.
Vzhledem k počtu nakoupených vakcín se domnívám, že podzimní vlna covidu přijde, i když nepřijde.

Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a ministr financí Rishi Sunak oznámili, že rezignují na své vládní posty. Uvedli, že nechtějí pokračovat ve vládě premiéra Borise Johnsona, kterou v posledních měsících zmítaly skandály.
Raději, roně slzu za starou dobrou Anglii, ponechám jména ministrů bez komentáře…

Věty k zapamatování:
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj: „Ukrajina se musí stát nejsvobodnější, nejmodernější a nejbezpečnější zemí Evropy.“
Analytik Štěpán Kotrba: „Režie konce sociálního smíru směřuje do září, kdy by měly nastoupit děti do škol. K statisícům Ukrajinců, které tady někdo musí zaměstnat a ubytovat, jejich děti vzdělávat a léčit zdarma, přijde další vlna zdravotních omezení a nutnosti očkování, daná rozmachem další vlny epidemie covidu. Bude provázena extrémním odporem k omezení kohokoliv a čehokoliv. A tudíž bude explozivní. Do toho přijde vyprázdněná kapsa po dovolené a stoupající inflace.“

Květnové údaje o německém zahraničním obchodě: hodnota německého vývozu byla nižší než hodnota dovozu a německý zahraniční obchod tak poprvé od roku 1991 zaznamenal deficit. Podobný vývoj lze pozorovat v zahraničním obchodě Evropské unie jako celku.
Samozřejmě, že za to nemůže jen válka na Ukrajině, ale stále platí, že na této proxy válce USA s Ruskem nejvíce vydělají Čína a USA a nejhůře dopadne Evropa a my s ní. A je velmi smutné pozorovat, jak evropští politici a obzvláště ti naši, radostně skočily Spojeným státům na špek.

Global Times:
Ve svém loňském projevu na Den nezávislosti prezident Joe Biden pravil, že má důvěru v opětovné sjednocení Ameriky. Letos se však jeví Spojené státy více rozdělené, zmatené a chaotické. Nahromaděné, hluboce zakořeněné problémy dosáhly bodu, kdy se začínají masově projevovat. Střelba do lidí, politická polarizace, propast mezi bohatými a chudými, rasové konflikty, stranická rivalita, ženská práva, to vše na pozadí pandemie covidu 19 a hrozivé inflace.
Ano, též se znepokojením pozoruji Rozpojené státy. Bohužel obdobná polarizace probíhá ve všech státech euroatlantické civilizace, Česko pochopitelně nevyjímaje.