ČTVRTEČNÍ GLOSY 9.06.2022

Miroslava Macka
„Odborový svaz státních orgánů a organizací vyhlásil od čtvrtka stávkovou pohotovost.“
Tolik titulek. Zajímavé na celé věci je to, že se začnou dohadovat státní zaměstnanci placení z našich daní s politiky, taktéž placenými z našich daní, kolik vytáhnou navíc z kapes těm, kteří do toho nemohou mluvit, ač to všechno platí.

Ruský vojenský expert Vladislav Šurygin:
Během měsíce, měsíce a půl bude dokončena bitva o Donbas obsazením Slavjanska a Kramatorska. Do 3 měsíců bude zapotřebí provést operaci Mykolajiv - Oděsa a zajistit tak průjezd do Podněstří. Další etapou bude osvobození Záporoží, Charkova a Dněpropetrovska, což může trvat nejméně 4 měsíce.

Komentátor Stuart Varney na Fox Bussines:
Jsme v inflační spirále. Nikdy jsem nic takového neviděl. Zažil jsem inflaci koncem sedmdesátých let, ale to bylo nic proti dnešku. Ta rychlost zvyšování cen mě děsí. Proto mluvím o spirále. Proto jsou lidé tak nervózní. Kdy to skončí? Dnes je v zemi hluboce pesimistická nálada a hlavní příčinou je inflace. Lidé se bojí a jsou naštvaní. Vzpomeňte si na Reaganovu otázku, kterou položil Carterovi: Máte se lépe, než jste se měl před čtyřmi roky? Více než třetina lidí se má po 18 měsících Bidenava prezidentování hůř. Inflace pojídá americký sen: při průzkumu polovina voličů řekla, že nevidí šanci na zlepšení své životní úrovně. Říci, že bojovná nálada je nízká, by bylo slabé slovo. Tak kam to směřuje? Tempo inflace se nesnižuje. Benzin stoupá o čtyři, pět centů za galon denně, za týden o 25 centů. Však tu cenu zřejmě vidíte u pump. A vláda jen krčí rameny. Biden minulý týden prohlásil, že se s tím nedá nic dělat. Takže na konci týdne bude stát benzin v polovině země 5 dolarů. Blíží se blackouty a kdoví, kolik bude stát bochník chleba. Nálada se na jaře a po skončení covidu nezvedla, sráží ji inflační spirála.