PONDĚLNÍ GLOSY 14.02.2022

Miroslava Macka
Koaliční strany, které mají v Poslanecké sněmovně pohodlnou většinu, se chystají přehlasovat senátní veto novely pandemického zákona. Nastínil to předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný. S variantou, že by spornou novelu nyní, po četné kritice i z vlastních řad, nechali spadnout pod stůl a vrátili se k ní později, nepočítají.
I parlamentní diktatura je diktatura, neboť základem demokracie je dialog, včetně dialogu s těmi, kteří váš pandemický zákon pokládají za nebezpečný paskvil, soudruzi poslanci!

Historicky nejvíc elektřiny za měsíc vyrobila v lednu Jaderná elektrárna Temelín. Hodnota 1.636.957 MWh pomohla ušetřit téměř jeden a půl miliónů tun CO2, které by jinak vypustily uhelné elektrárny.
Výrobnímu rekordu pomohly spolehlivý bezporuchový provoz, modernizace zařízení i chladné počasí, které tradičně jaderným elektrárnám svědčí.
Však se to také projevilo na ceně elektřiny, dodávám!

Ministerstvo zdravotnictví se v lednu rozhodlo nedbat stanoviska Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) a dočasně povolilo podávání posilovací dávky vakcíny Comirnaty od společností Pfizer/BioNTech i pro děti od 12 do 15 let. Podle šéfky SÚKL Ireny Storové ale není pro případné doporučení boostovací dávky zatím dostatek dat.
Žádný problém, ministru Válkovi vyšlo v kartách, že je to v pořádku.

Francouzská policie slzným plynem, obušky a kopanci rozhání na bulváru Champs-Élysées demonstranty vyjadřující nesouhlas s protikoronavirovými opatřeními.
A to mohou být ještě rádi! Bývaly ve Francii doby, kdy se za nesouhlas s jedinou pravdou končilo na gilotině.

Australský premiér Scott Morrison kritizoval chování Ruska vůči Ukrajině a vyzval Čínu, aby o krizi přestala mlčet.
No comment.

Čtenář glos P. P. mi napsal:
Ministr zdravotnictví včera oznámil, že zítra oznámí, co začne platit od pondělí, ale dnes premiér oznámil, že ministr zdravotnictví oznámí už dnes, co začne platit od zítřka. A kromě toho ministr vnitra oznámil, že lidé nemají čekat na oznámení ministra zdravotnictví, ale mají už dnes začít dodržovat, co měl ministr zdravotnictví oznámit až zítra, že to platí od pondělí, ale oznámil už dnes, že to platí od zítra.

Určitě si přečtěte!
Projev Ivana Davida v Evropském parlamentu