ÚTERNÍ GLOSY 18.01.2022

Miroslava Macka
V pondělí ráno přišel z ministerstva zdravotnictví předem neavizovaný příkaz, že už budeme trasovat pouze lidi narozené od roku 2004 do roku 2016 a od roku 1900 do roku 1957. Zbytek lidí trasovat nebudeme, protože v tuto chvíli na to zřejmě nejsou kapacity,” řekl Novinkám nepříjemně překvapený externí pracovník trasovacího centra.
Proč nepříjemně překvapený? Přece nová vláda jasně slíbila, že bývalý babišovský covidzmatek se nebude opakovat a tady má přece jasně dané, koho trasovat a koho ne. A navíc dostal jasný příkaz, že k hovorům s lidmi narozenými mezi lety 1958 a 2003 má nově připsat „nevolat“, a to s odkazem na příslušný metodický pokyn. A navíc ještě přijde jakási další specifikace podle povolání. Tak na co si stěžuje?

Dalila Jakupovič ukončila zápas na Australian Open, protože nemohla dýchat. Média vysvětlila, že důvodem je špatné ovzduší kvůli požárům v Austrálii. Nějak nám dramaticky přibývá sportovců s náhlými dýchacími a srdečními potížemi (včetně úmrtí) a diagnóz stanovených medii.

Už česká vláda dostala z Bruselu avizo, kolik CO2 vypustil do ovzduší výbuch sopky Hunga Tonga v Tichomoří a jak má nadále obhajovat Green Deal?

Česko jako předsednická země chce „komunikovat zájmy“ středoevropských zemí, prohlásil o jednom z úkolů Česka během předsednictví v Radě Evropy premiér Fiala. Zajímavý výraz pro prosazování zájmu Bruselu v Maďarsku a Polsku.

Není nejvyšší čas zrušit sport? Vždyť už zdaleka neplatí „kdo rychleji, výš a dál“, dnešní sport totiž totálně zničila vnášená politika.
Ale co to říkám? Sport naopak ponechme a vykopejme všechny politiky, kteří jej zasviňují. Rychle, co nejvýš a co nejdál.

Petr Bošnakov:
Jestliže antivaxeři měli na paní Horkou větší vliv, než její rodina, začal bych, být synem, hledat chybu u sebe. Nicméně, každý věří tomu, čemu chce věřit.