PONDĚLNÍ GLOSY 8.11.2021

Miroslava Macka
Včera jsem podepsal deklaraci tisíců lékařů a vědců z celého světa, kteří jsou věrni Hippokratově přísaze, a kteří po 20 měsících praktických zkušeností přišli s prohlášením, jehož hlavními body jsou:
1. Zdravé děti se nesmějí nutit do očkování
2. Lidé s imunitou získanou po prodělání covidu - 19 nesmějí být objektem jakýchkoliv restrikcí a nucení k očkování
3. Různé zdravotní a jiné instituce se nesmějí vměšovat do vztahu lékař - pacient
Jsme přesvědčeni, že porušování těchto tří zásad vede ke smrtelným rizikům a žádáme politiky a zákonodárce, aby tyto zásady prosadili.

Pokud vás někdo musí přesvědčovat, napomínat, tlačit, lhát, lákat na pobídky, nutit, zastrašovat, odhalovat, obviňovat, vyhrožovat, trestat a kriminalizovat, tedy pokud je toto vše považováno za nezbytné k získání vašeho souhlasu, můžete si být naprosto jisti, že to, co se propaguje, není pro vaše dobro. (Ian Watson)

Ministerstvo obrany nebude pokračovat v historicky největším nákupu 210 bojových vozidel pěchoty za 52 miliard korun. Důvodem je, že ani jedna ze tří zbrojařských firem nesplnila všechny požadavky ministerstva.
Tolik zpráva. A já se při jejím čtení nejprve naivně domníval, že důvodem je totální zbytečnost takového nákupu.

Neuvěřitelné se stává skutkem: francouzská poslankyně Virginie Joronová žádá po Evropském parlamentu, aby přijal návrh na zřízení fondu na odškodnění poškozených či zemřelých po aplikaci vakcín proti covidu. Evropská komise totiž smluvně zbavila farmaceutické firmy odpovědnosti. Takže zisky jim zůstanou, vše ostatní zaplatí daňoví poplatníci?

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová čelí kritice, že na 50kilometrovou cestu mezi Vídní a Bratislavou použila soukromé letadlo. Informaci jako první zveřejnil britský deník The Telegraph v době současné klimatické konference OSN v Glasgově, kde von der Leyenová vyzývala k podpoře ekologických způsobů dopravy ve snaze zmírnit globální oteplování. Mluvčí komise krátký přelet omluvil náročnou logistikou.
A já ne a ne si kvůli náročné logistice vzpomenout, jak se slušně řekne „nakopat do prdele"!

Slavný Terry Gilliam měl produkovat a režírovat v londýnském divadle Old Vic muzikál „Into the Woods“. Nebude, neboť někteří členové divadla se cítili být nešťastni z jeho názorů na „me too“ a útoky na bílé heterosexuální muže. Vedení divadla uvedení muzikálu zrušilo.
Stará dobrá Anglie je už, bohužel, dávnou minulostí a vlády se pomalu, ale jistě zmocňují nositelé všeobecně se rozšiřující epidemie korektní blbosti.

Věta ze zprávy o kontrole hygieniků a policistů v pražských hospodách a kinech: V hospodě je aktuálně víc policistů než zákazníků.
No comment.

Jaký je rozdíl mezi fake news a pravdou? Půl roku…