STŘEDEČNÍ GLOSY 3.11.2021

Miroslava Macka
Po včerejším jednání koalic je stále více zřejmé, že vlády se nakonec definitivně ujme česká vakcinologická společnost.

Média důsledně zamlčují, jaký je podíl již jednou nemocných na počtu nově nakažených, hospitalizovaných i zemřelých. Jako by tato část populace neexistovala, ačkoli k dnešnímu dni čítá oficiálně 1 669 667 hlav, tedy asi 15% populace. Jak si tito lidé vedou? To jsme se až donedávna nemohli dozvědět, protože údaj o počtu reinfikovaných byl ze zpravodajství jaksi vynechán. Veškeré zpravodajství probíhá pouze na úrovni očkovaní/neočkovaní.
Nicméně díky iniciativě (dosud pořád ještě) Piráta Ondřeje Dostála se to stalo minulostí, protože Dostál tento týden potřebná čísla získal a publikoval na svém Twitteru. Podle očekávání se podíl reinfikovaných na různých kategoriích zasažených covidem pohybuje v řádu jednotek procent.
Oficiální média stejně jako oficiální činitelé, kteří „řídí plándemii“ odmítají uznat význam i efekty přirozené imunity a dělají jako by neexistovala. Oni jsou ti opravdoví „odmítači“, kteří vědomě a dokonce úmyslně přehlížejí něco, co se týká se 1,6 milionu občanů. (D-FENS, 31. 10.)
Dodávám: A což teprve lidé, kteří jsou vůči covidu imunní a nikdy neonemocní. Ti, jako by neexistovali.

Také to vše lze vidět z jiného úhlu pohledu:
Na zeměkouli včera přibylo 218.000 lidí.
V Česku jsme uvítali 307 nových občánků.
V Česku je 10, 582.032 lidí bez covidu.

Bez komentáře:
„Musíme si přiznat, že pěkně jsme to v těch korporacích dopracovali, tím myslím negativně – zejména tady v Evropě. A teď se divíme, že tady něco nemáme nebo že jsme ztratili schopnost si to vyrobit,“ říká Horsák, který je sám také členem představenstva korporace.
„Bylo nám zatěžko zaplatit uklízečku a další profese, vymysleli jsme všechny ty outsourcingy, sdílená centra, než jsme to poslali někam dál na trhy a teď zjišťujeme, že to prostě nemáme a platíme za to několikanásobně více,“ dodává člověk, který „drží kasu“ v obuvnické firmě.
S tím souhlasí Ivan Baťka z Fosfy, jejíž obrat se blíží třem a půl miliardám korun. „Myslím, že nás čeká velice zajímavé období jen proto, že jsme začali vše outsourcovat. Ve skutečnosti to znamená jen to, že začnete mít nohy na stole a očekáváte, že za vás někdo něco udělá. A to je dnešní Evropa,“ říká muž, kterého žebříček Forbesu označuje jako 80. nejbohatšího Čecha.

Když neočkovaný, otestovaný a zdravý člověk dojde do restaurace na oběd a vedle něj bude sedět očkovaný, netestovaný člověk s aktivním covidem (jenž se nemusí testovat), tak určitě toho zdravého nemůže nakazit, to dá rozum, protože jinak by přece pánové nahoře takovou blbost nevymysleli.

Jak šel čas:
„Očkovaní na covid nebudou muset nosit roušky,“ pronesl ministr zdravotnictví Prymula 8. 10. 2020.
„Kdo má ukončenou vakcinaci, neonemocní a nikoho dalšího nenakazí,“ pronesl ministr zdravotnictví Blatný 18. 3. 2021.
„V nemocnicích nyní umírají na covid-19 desítky starších lidí bez přeočkování,“ kritizují experti dosluhující vládu, že přístup ke třetím dávkám vakcín podcenila.
Předpokládám, že stále věříte tomu, co Vám říkají „experti“…Tečka.

Petr Kamberský v Lidovkách o dvojím metru novinářů:
Když se domluví druhý a třetí proti TOP09 (viz pražské volby 2010), je to tunelování demokracie. Ale když se domluví druhý a třetí proti ANO (viz minulé krajské volby v několika krajích), pak jde o vítězství demokracie.