ČTVRTEČNÍ GLOSY 21.01.2021

Miroslava Macka
Ministerstvo zdravotnictví připravuje novou podobu tabulky protiepidemického systému (PES). Ta by měla nově zohledňovat i zatížení zdravotního systému, což je parametr počtu hospitalizovaných osob a počtu pacientů na jednotkách intenzivní péče.
To nám ten houf odborníků sděluje, že doposud k těmto údajům nepřihlížel, ač nás neustále strašil zhroucením zdravotnictví? Soudruzi, soudruzi, takto Řád bílého lva nedostanete!

Lidé s pozitivním testem na koronavirus by měli dostávat jednorázovou finanční podporu, navrhují vědci z evropské iniciativy Contain Covid-19 a iniciativy Sníh. Zájem a dostupnost testování by podle nich mohly zlepšit také příjemnější způsoby odběru, například kloktáním ze slin, a testy v lékárnách, firmách nebo školách, které by stát podpořil z rozpočtu.
Ještě alespoň ta iniciativa Sníh přiznává, po čem se ty nápady berou…

Praha je Praha, to máte marné, Praha je vzor elegance, je věčně mladá, nikdy nestárne a je jí vždycky do tance, zpívával Karel Hašler a zřejmě to platí stále. Zvláště, když se podíváte na čísla distribuce vakcín do jednotlivých krajů uniklá z ÚZIS, která doposud z dobrého důvodu tajil (stav k 19. 1. t. r.):
Praha: 39 922
Jihomoravský: 20 168
Moravskoslezský: 13 088
A pak následuje sešup až k poslednímu kraji, kterým je kraj
Pardubický: 2859

Státní firma Čepro zakoupila za poslední čtyři roky od Agrofertu paliva za zhruba 5 miliard korun, aniž by na zakázky vypsala veřejná výběrová řízení. Dle protikorupčních expertů nezákonně. Čepro se hájí, že dle analýz není veřejný podnik a zákon se na něj nevztahuje.
Za tou koronavirovou clonou se toho schová….

Nechápu, proč se feministky již dávno nevzbouřily, že se neustále píše jen o covidu, ač je to TEN covid, a nepožadují nejméně u poloviny zpráv a komentářů mluvit o TÉ covidě.