ČTVRTEČNÍ GLOSY 5.03.2020

Miroslava Macka
Komplexně Geniálnímu Babišovi jeho poskoci poradili další fígl ku zblbnutí voličů: promenádovat se v bílém plášti s fonendoskopem kolem krku a nechat se přitom fotografovat coby bojovník proti koronaviru. Bravo, soudruzi, tohle u jeho voličů nemůže nezabrat.

Včera jsem dostal sms, kterou ministerstvo zdravotnictví zasílá na čísla, která jim sdělí (bez toho komu patří) operátoři:
Sdělení MZČR: Vítejte zpět v ČR. S ohledem na váš pobyt v zahraničí vás žádám, abyste následujících 14 dnů pravidelně kontrolovali svůj zdravotní stav, zejména teplotu nad 38 stupňů Celsia a dále se řídili doporučeními na www.mzcr.cz. Děkuji. Ministr zdravotnictví ČR.
Zajímavé a nepochopitelné! Už dávno a dávno jsem totiž poslechl evropské i některé naše politiky, přestal být Čechem a stal se Evropanem. Takže v žádném zahraničí jsem nebyl, soudruzi!

Ach, ta paměť! Neproklínala náhodou EU Orbána, když zavíral hranice před uprchlíky?

„Z preventivních důvodů (podstatné snížení nutnosti dotýkat se tlačítek na dveřích) je s okamžitou platností zavedeno následující opatření: na všech linkách pražského metra a tramvají budou vozidla dočasně otevírat všechny dveře ve všech zastávkách,“ informuje oficiální účet Pražské integrované dopravy.
Také se mohli poučit z rozhodnutí o závodu Světového poháru v biathlonu a jezdit prostě bez cestujících!

Češi jsou smějící se bestie.
Sněhurka už má jen šest trpaslíků. Kejchal je v karanténě.