ČTVRTEČNÍ GLOSY 2.01.2020

Miroslava Macka
Nemohu se zbavit silného dojmu, že zákaz prodeje a privátního použití rachejtlí se s letošním Silvestrem velice přiblížil, a to bez ohledu na názor některých pomatenců, že by šlo o hrubý zásah do práv občanů. Možná by si měli zopakovat jedno ze základních pravidel, totiž že jejich právo končí tam, kde začíná moje, v tomto případě na sváteční klid.

Otec Švédky Grety Thunbergové Svante Thunberg řekl stanici BBC, že je jeho dcera šťastnější od té doby, co se stala aktivistou. Podle něj byl ale špatný nápad, aby se postavila na frontovou linii v boji proti klimatickým změnám. Bojí se nenávisti, které čelí. Přiznal, že věci, které dělá, nedělá ve skutečnosti kvůli klimatu, ale proto, aby jeho dcera byla šťastná.
„Tancuje, hodně se směje, máme spolu hodně zábavy,“ řekl otec. Přiznal, že jeho dcera trpěla před tím, než začala stávkovat za klima, tři nebo čtyři roky depresemi: „Přestala mluvit, přestala chodit do školy.“ Pravil, že „nejhorší noční můrou pro něj jako pro rodiče“ bylo, když Greta odmítala jíst.
Dodávám: Vidíte! A to je někteří podezírali, že to dělají kvůli prachům. A ono ne, celý ten tyátr musíme snášet v rámci její terapie. Ještěže ji nečiní šťastnou třeba střelba do lidí…

NASA připouští, že změnu klimatu způsobuje oběžná dráha Země, nikoli fosilní paliva. To si tedy dovolili hodně!

Martin Konvička:
Zaleťte se podívat do západního Bengálska, viděl jsem tam tak milion venkovanů pálit cihly. Na čem? No, na těch plastech, které tam Evropani vozí "recyklovat".