ÚTERNÍ GLOSY 29.10.2019

Miroslava Macka
Některé lidi docela naštvalo, že je prezident nepozval na Hrad na oslavu 28. října a oni tak nemohli halasně odmítnout.

PPF Group N. V. oznamuje, že prostřednictvím svých dceřiných společností podepsala dohodu se společností Central European Media Enterprises Ltd. o jejím plném převzetí,“ napsala tisková mluvčí Jitka Tkadlecová.
Pro českého diváka: Nejbohatší Čech Petr Kellner kupuje Novu.
Na Kavčích horách pravděpodobně šampaňské nebouchá…

Opozice vybírá společného prezidentského kandidáta, chce zaplatit i agenturu, zní zpráva. Výstižný facebookový komentář pak zní: Nevědí ovšem, proti komu bude kandidovat, takže má to být především eurohujer nebo protirus? Nebo lesbický gay? Proti COdvojkař? Gretén to bude určitě, o tom není pochyb.

Po zrušení karenční doby přibylo neschopenek. Tak to musí být překvapení jen pro socialisty a úplné idioty.

Lidovky přišly s geograficky chybným titulkem: Sicilská mafie podniká v zelené energii. Její kontakty se táhnou až do vrcholné politiky.

Zpráva Echa 24:
Progresivismus na západních univerzitách nabývá podivných podob. Teď přišlo na řadu i tleskání, které prý může u některých osob vyvolávat úzkost. Studenti nejen ze slavné Oxfordské univerzity proto navrhli zákaz potlesku na jejich akcích.
Jádrem studentského problému je tleskání na společenských akcích s větším počtem účastníků. V poslední době ho nahrazuje tzv. jazz hands, tedy tichý pohyb, při kterém se mává rukama ve vzduchu.
Oxfordská univerzita krok vysvětluje jako inkluzivní opatření. Tradiční hlasité vyjadřování podpory jako je fandění, hučení davu či právě tleskání totiž může rozrušit jedince trpící úzkostnými poruchami, pro které se pak účast na akcích může stát traumatem. Sami studenti si proto odhlasovali, že budou raději používat techniku tzv. jazz hands, při které se využívají prvky britského znakového jazyka, uvádí britský server Metro. Jedna z nejslavnějších škol na světě studentský návrh oficiálně schválila.
Dodávám:
Navrhuji nahradit české sousloví „Patříš do Bohnic“ či moravské „Patříš do Šternberka“ celostátním „Patříš do Oxfordu“.

Desetiletá švédská holčička by chtěla přejmenovat Švédsko na Blatland (Mixland, Směsland), aby název lépe vyjadřoval multikulturní podstatu Švédska. V tom případě bych doporučoval nový český název „Švihland“ – počáteční písmeno by zůstalo stejné a tamní společnost by to v případě souhlasu s přejmenováním vyjadřovalo ještě lépe.

Mám problém: buďto nechám listí na zahradě zetlít a uvolní se tak metan a další plyny, nebo je spálím a uvolní se CO2 a spousta jiných sajrajtů. Nějaká rada?