ÚTERNÍ GLOSY 27.11.2018

Miroslava Macka
Naše kniha „Labužníkem na plný úvazek“ je již na pultech knihkupectví, ale nabízí se možnost ji získat ještě jinak, a to velmi netradičním způsobem.
V brněnské restauraci Castellana Trattoria, Novobranská 4, si můžete zamluvit na středu 28. listopadu na 19.00 hod. stůl, ochutnat pětichodové menu, které podle výše zmíněné kuchařky připraví tamní kuchařský tým, doprovodná vína představí spoluautorka a sommelierka Petra Macková - Hrochová, taktéž si můžete povykládat s druhým autorem Miroslavem Mackem a na závěr dostanete podepsaný výtisk knihy.
Cena pětichodového menu včetně doprovodných vín a knihy s autogramem je 1.950,- Kč na osobu.
Již od této chvíle můžete provádět rezervaci na číslo +420 774 421 400 nebo e-mailem info@castellana.cz
Ale pozor, kapacita je omezená!
Těšíme se na shledanou!

Chcete další důkaz, že platí poučka o politické paměti lidí, která říká, že trvá pouze 14 dnů?
Andrej Babiš, Hospodářské noviny, 14. 1. 2013
„Zeman pro mě představuje pokračovatele Klausova kapitalistického mafianismu a korupce. Oproti tomu Schwarzenberg bude Čechy více spojovat, a ne rozdělovat.“
Andrej Babiš, Twitter, 21. 1. 2013:
„Prezident nemá vyvést zemi z krize, ale z blbé nálady, kterou lidi mají ze současných politiků. Proto budu volit Schwarzenberga.“
Andrej Babiš, 11. 1. 2018, irozhlas.cz, proč bude volit Zemana:
„Budu ho volit hlavně proto, že ho považuji za jednu z nejvýraznějších osobností od revoluce, za silnou osobnost, která polarizuje společnost, ale hlavně za člověka, který nekrade, za kterým jsou výsledky, drží slovo, jezdí mezi lidi do regionů. A na rozdíl od jiných politiků nežije z politiky, ale žije pro politiku.“

Miloš Čermák:
Podle New York Times jsme v limbu. Titulek: "Scandal Around Billionaire Prime Minister Leaves Czechs in Limbo". V angličtině to znamená, že jsme v bezvědomí, v češtině je nejběžnější význam ten, že člověk "v limbu" spí. V křesťanství je limbo předpeklí. Já si trvám na svém starším názoru, že jsme v píči.
Jitka Doubnerová:
Heleďte, nebuďte takhle genderově nekorektní. Navíc jako chlap jistě víte, že v píči to občas není špatný. Já bych spíš řekla, že jsme v řiti.

Prezidentské volby na Ukrajině se kvapem blíží a současný prezident v průzkumech drtivě prohrává. No, výjimečný stav by se docela hodil, ne?

Doufám, že v těch klecích chránících německé předvánoční trhy, nikoho nenapadne bouchnout papírovým pytlíkem a zařvat „Aláh Akbar“, jinak se stovky lidí ušlapou.

Leo Švančara:
Zlom v naší civilisaci, zcela nevratný, nastal popravou Ludvíka XVI. V tu chvíli křesťanská Evropa nahradila vladaře z Boží milosti presidenty a politiky volenými lidem, tedy přesněji z Božího dopuštění.