STŘEDEČNÍ GLOSY 31.10.2018

Miroslava Macka
Europoslankyně za KDU – ČSL hledá na vlastní náklady v Řecku „právně volné děti“, které by mohla převézt do Česka. Není nejvyšší čas složit se na to, aby tam zůstala navždy?Říkají si elfové, protože si předsevzali boj s internetovými trolly, kteří šíří dezinformace a proruskou propagandu. V Česku jich je několik desítek, kvůli bezpečnosti však tají svoji totožnost. Jsou mezi nimi lékaři, studenti, učitelé, podnikatelé, vědci nebo třeba vojáci. "Víme, že rozdělování naší společnosti a podpora extrémů je záměrná, stojí za ní cizí zájmy a provádějí je různě motivovaní nepřátelé našich hodnot," řekl Aktuálně.cz jeden z "otců zakladatelů" skupiny dobrovolníků v Česku.

Tolik zpráva.

„Nepřátelé našich hodnot“ je skvělý výraz, stejně jako „různě motivovaní nepřátelé“. Doporučoval bych „elfům“ dát si do znaku bolševické heslo „Republiku si rozvracet nedáme!“Vědci doporučují zavedení ustáleného standardního času (Standard Time - ST), nepřesně označovaného jako „zimní“. Je totiž podle nich prospěšnější zdraví než stálý čas „letní“.

Vědecké důkazy, které jsou v současné době k dispozici, naznačují, že zavedení trvalého standardního, tj. zimního času, je nejlepší volbou pro veřejné zdraví.

Názor na danou problematiku mají i astronomové. „Jednoznačně se přikláním k používání středoevropského času, který je souměrný ke světlu i ke tmě, kdy je pravé poledne skutečně v poledne a největší tma kolem půlnoci. Trvalé zavedení letního času považuji za nesmysl.

Dodávám: Takže bych se pranic nedivil, kdyby EU tvrdě prosazovala čas letní.Německý ministr zahraničí Schäuble v rozhovoru pro noviny Welt am Sonntag vyzval německé muslimy k vytvoření německé verze islámu, která by byla postavena na základech liberalismu a tolerance.

Sancta simplicitas!Čeština je jazyk vtipný:

Když se pohřbí 100 vegetariánů na jedno místo, je to masový hrob nebo kompost?