PONDĚLNÍ GLOSY 10.09.2018

Miroslava Macka
Zástupce armády prohlásil v televizi
"Ke vstupu do aktivních záloh vede silný pocit vlastenectví a obavy ze zhoršující se bezpečnostní situace v Evropě."
Takže vlastně jinými slovy řekl, že do armády se hlásí jen neonacisté a xenofobové. Zajímavé…

Etický kodex pro členy kabinetu, který sepsal František Mrázek, se chystá projednat Protikorupční rada vlády, v jejímž čele nově stojí premiér Andrej Babiš.
P. s. Ej, čo to tárám! František Mrázek se tomu bude jen ze záhrobí pochechtávat…

Co si to ten šéf německé vojenské rozvědky dovoluje? Copak věří vlastním lidem víc, než pár neziskovým antifašistům z Kamenice?

Přes 50 z celkem 177 migrantů, kteří byli drženi deset dnů na lodi italské pobřežní stráže Diciotti, postupně zmizelo z přijímacích center beze stopy. Na sociálních sítích to ironicky komentoval ministr vnitra Matteo Salvini, na jehož pokyn nemohli běženci z lodi vystoupit a který je kvůli tomu nyní trestně stíhán.
Proč ta ironie? Vždyť ti inženýři a lékaři tam jistě už dávno měli sjednaná místa a tak rychle běželi ke svým zaměstnavatelům, aby se jim omluvili za pozdní nástup do zaměstnání, zaviněný právě Salvinim.

Miloš Čermák:
Paroubkovy miliony jsou myšlenkový experiment, který roku 2018 zformulovali Petra a Jiří Paroubkovi, aby poukázali na nesrovnalost interpretace kvantové mechaniky.
Zjednodušeně řečeno, on pět miliónů do trezoru dal a zároveň nedal, pak tam byly a zároveň nebyly, a ona je vzala a zároveň nevzala.
Dodávám:
A Paroubek si je odpracuje a neodpracuje.

Petr Paulczyński:
Prý se chystá chemický útok na Idlib. Už se těším na fotky, jak Bílé přilby zachraňují počtvrté tu stejnou holčičku.