PONDĚLNÍ GLOSY 6.08.2018

Miroslava Macka
Sídliště Chanov má důvod k oslavě. Mostečtí zastupitelé projevili laskavost a 120 rodinám z Chanova odpustili dluh za nájem a energii ve výši 30 milionů korun.
Skvělá zpráva:
Ihned navrhnu totéž zábřežskému Městskému úřadu – pro začátek by mohl projevit laskavost a odpustit nám daně z nemovitostí, které jsme vybudovali z vlastních, již jednou zdaněných peněz.

Starosta z Brna - Bohunic pan Antonín Crha mi napsal, že rozhodně u nich lavičku (dvě židle a stolek ) Václava Havla za 350.000. - Kč nechystají, ač jsem to v pátek v jedné z glos napsal, a to na základě zaslané zprávy (včetně fotografie – dodatečně jsem zjistil, že šlo o lavičku olomouckou).
Tentokrát to uvádím na pravou míru a omlouvám se velice rád. Je holt vidět, že se blíží komunální volby a začínají se rojit záškodníci…

V sobotu napsal Antonín Rašek v Právu:
Po Angličanech a Sovětech si v Afganistánu potřetí v moderní historii vylamují zuby Američané se spojenci včetně nás. Desetitisíce mrtvých a těžce raněných, stamiliardové škody a biliónové náklady, a k tomu miliony emigrantů. O úspěších se nechám poučit od kritiků.
Den nato se dozvídáme, že zde při sebevražedném útoku zahynuli další tři čeští vojáci.
Slova o hrdosti se mi vůbec nezdají být na místě a jsem opravdu zvědavý, kdy převáží zdravý rozum…

Erik Best:
Jak teď budou veřejnoprávní média představovat novináře Bakalovy Economie? Toho času pracující pro člověka, který pohrdá Sněmovnou?

Čeština je jazyk vtipný:
V trafice: Jedny noviny. A je jedno jaké. Prostě jen chci, aby mi v tom příšerném vedru aspoň chvíli běhal mráz po zádech…