PONDĚLNÍ GLOSY 30.07.2018

Miroslava Macka
Zajímavé otázky:
Kdo vydal těm stavebníkům, kteří dokončili právně cizí domy, stavební povolení a kdo jim je zkolaudoval? A co na to tehdy říkal konkurzní soud?
Kdo jsou věřitelé, kteří nemají být družstvem Svatopluk ošizeni?
Do konkursu bylo přihlášeno přes 500 pohledávek v celkové výši přesahující 2 mld. Kč, přičemž největší je pohledávka společnosti Global Financial Restructuring Czech (toho času v likvidaci, s nejasným majitelem na Kypru) ve výši 1 076 mil. Kč.

Nový rakouský náčelník generálního štábu generálmajor Robert Brieger prohlásil, že největší hrozbou pro rakouskou bezpečnost je bezesporu masová migrace.
Neměl by být pokárán, že zapomněl na Putina?

Ne, opravdu nejde o aprílovou zprávu, ale o demonstraci přísloví, že kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde:
Slovenská speciální prokuratura podala obžalobu na představitele slovenské krajní pravice Mariána Kotlebu. Podle agentury TASR o tom informovala mluvčí prokuratury Jana Tökölyová. Obvinění se týká šeků s extremistickou symbolikou a policie ho proti Kotlebovi vznesla přesně před rokem.
Šéf krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) je podle mluvčí obviněn z přečinu projev sympatie k hnutí směřujícímu k potlačení základních práv a svobod. Za to mu podle médií hrozí až tři roky vězení.
Konkrétně jde o to, že Kotleba loni v Banské Bystrici v aule školy předal před téměř 400 pozvanými hosty třem rodinám finanční dar prostřednictvím symbolických šeků, každý v částce 1488 eur. Přitom číslo 1488 je známé a používané v symbolice extremistů.
Tökölyová vysvětlila, že jde o spojení čísel 14 a 88. Čtrnáctka odráží počet slov anglické věty pravicového teroristy Davida Lanea, která v překladu zní: "Musíme zajistit existenci našich lidí a budoucnost bílých dětí." Číslo osm pak představuje osmé písmeno abecedy, kterým je H, a 88, tedy HH, proto znamená zkrácený tvar nacistického pozdravu Heil Hitler.

To nevymyslíte!
Fotbalový turnaj proti násilí a netoleranci v německém Zwickau předčasně ukončen, poté co se arabský tým porval s africkým.