PONDĚLNÍ GLOSY 2.07.2018

Miroslava Macka
Ředitel komunikace firmy Netflix se dopustil verbálního zločinu proti lidskosti na briefingu pro své podřízené, na kterém je informoval o tom, jaká slova je zakázáno na pracovišti a hlavně pak v tvorbě Netflixu používat a vyslovil slovo nigger (negr). Podruhé se pak Friedland provinil, když jiným dvěma zaměstnancům vysvětloval, jaké slovo použil v prvním incidentu. Následně měl dokonce být přistižen u toho, jak hovoří se zaměstnanci tmavé pleti a během hovoru se nikterak nezmínil o tom, čeho se dopustil a ani neprojevil lítost nad svým počínáním. Podle vedení Netflixu tak dal jasně najevo nízkou míru povědomí o rasových otázkách, což není v souladu s hodnotami společnosti, nechápe podstatu problému, a je proto nutné jej po sedmi letech propustit. Což se stalo.
Friedland se následně za svůj „lapsus“ omluvil. Ve zprávách se pak psalo, že použil „N – word“…
Nekonečnost a nakažlivost lidské blbosti a pokrytectví se opět potvrdila…

Jiří Just:
"Mistrovství je v plném proudu. Vše probíhá bez problémů. Tráva je zelená, míč se kutálí. Objevil se však malý zádrhel. Rusové si šampionát užívají plnými doušky. Nejen díky hře ruského nároďáku, který se po šňůře nepřesvědčivých výkonů překvapivě zmátořil, ale i díky atmosféře panující v pořadatelských městech čelících invazi zahraničních fanoušků.
Rusové prostřednictvím fotbalového šampionátu poznávají jiné národnosti a kultury. Setkávají se s obyvateli zemí, které zatím znají pouze ze zeměpisu. Nejen pro většinu obyvatel provinčního Saransku, ale i pro nemalý počet Moskvanů Portugalsko a zcela určitě Uruguay navždy zůstanou terrou incognitou.
Možná to zní banálně, ale statistika je neúprosná: navzdory otevřeným hranicím žijí Rusové v izolaci od okolního světa. Podle průzkumu sociologické agentury Levada Centr má cestovní pas pouze 28 % Rusů, za hranicemi bývalého Sovětského svazu se bylo podívat minimum z nich. Izolaci Rusů od vnějšího světa zesílí to, že vláda podstatně zvedla poplatek za vystavení cestovního dokladu.
Uzavírání navíc napomáhají tradiční ruské předsudky vůči cizincům vydatně přiživované státní propagandou. A fotbalové mistrovství je nabourává. Rusové si mohou popovídat, a především popít, třeba s Poláky a Brity a přesvědčit se, že s jejich plány na zničení Ruska to nebude tak horké."
No comment…

Čeština je jazyk vtipný:
Hledám pro svou kamarádku práci, na kterou není potřeba vysoké kvalifikace. Např. uklízečka, pokojská, pomocnice v kuchyni, ministryně spravedlnosti, obsluha kopírky atd.