PÁTEČNÍ GLOSY 29.06.2018

Miroslava Macka
Ministryně spravedlnosti rozhodně nemusí mít jakékoliv právnické vzdělání, o tom není pochyb. Důležité je, aby byla schopnou manažerkou. Zda jí je či není, zjistíme ovšem až dle toho, zda se jí podaří „zmanažovat“ do ztracena Babišovy kauzy. Pokud se jí to podaří, pak manažerkou na svém babišovském místě je, o tom též není pochyb.

Dánský premiér Rasmussen chce v Bruselu hovořit o založení vyhošťovacího centra pro odmítnuté žadatele o azyl na "neatraktivním místě mimo EU".
To zas bude řev!

Studená občanská válka mezi demokraty a republikány v USA eskalovala na zcela nový stupeň iracionality, kdy zarytí antitrumpovci pořádají hony na spolupracovníky a příznivce Trumpa, obtěžují je na veřejných místech a „vytlačují“ je z restaurací a od benzinových pump.
Nejznámější případ se stal v minulou sobotu, kdy Trumpovu mluvčí Sarah Sandersovou ze svého podniku vyhodila majitelka restaurace Rudá slepice ve virginském Lexingtonu.
Kdyby to nebylo vážné, neboť míra nesnášenlivosti a agresivity neustále stoupá (a to nejen v USA), byla by k zasmání kombinace majitelky a názvu restaurace.

Čtenář glos D. S. mi napsal:
Pět lidí zastřelil ve čtvrtek útočník v redakci deníku The Capital Gazette ve městě Annapolis v americkém státě Maryland - tolik novinový titulek.
Koukám na FB, nikdo si nepřebarvil profilovku do amerických barev, nikde žádné nápisy "Je suis Capital" či něco podobného.
Ono se to stalo v USA, kde momentálně vládne ošklivý Trump a mají tam špatný postoj k vlastnictví zbraní. To bude asi ten důvod. Ale možná se pletu.

Čeština je jazyk vtipný:
Někteří zachránění migranti si stěžovali, že se šli jenom vykoupat, ale Lékaři bez hranic je nelítostně nacpali do lodi a odvezli do Itálie.