ČTVRTEČNÍ GLOSY 31.05.2018

Miroslava Macka
Americko – ukrajinská klavíristka Valentyna Lysycja je známá svými proruskými postoji. V září t. r. má vystoupit v Rudolfinu u příležitosti Dvořákovy Prahy se skladbami Franze Schuberta a Maurice Ravela, proti čemuž protestuje ukrajinské velvyslanectví a žádá zrušení jejího vystoupení. Aerolinie KLM už kvůli jejím názorům odstranily její skladby z playlistu pro cestující a Torontský symfonický orchestr zrušil dva její koncerty.
Svět už se ale zcela, docela, úplně zbláznil! Na jedné straně kdejaká hvězdička show businessu zneužívá každou příležitost k propagování kdečeho, na druhé straně lze těžko předpokládat, že by tato klavíristka před koncertem mávala ruskou vlajkou a vychvalovala Putina, stejně jako nelze předpokládat, že zahraje Ravela tak, že z toho vyjde oslava opětovného připojení Krymu k Rusku.
Proboha, fakt je většina lidí tak slepých a hluchých a nevidí, jak se čím dál tím rychleji řítíme do maelströmu nadnárodní vlády „myšlenkové policie“?

Zpráva:
Migrant bez dokladů vyšplhal do 4. patra a zachránil dítě.
Dodávám:
Dovedete si představit, co by dokázal s doklady?

Pavel Kalina na facebooku:
Přátelé, měl jsem strašný sen. V takové velké budově na Národní, kousek od Národního divada, byla výstava fotografickejch aktů. Jako žádný velký umění, ale taky žádný porno, prostě trochu kýč a trochu snaha o erotično, ale jinak neškodný fotky. V tom tam najednou vtrhla grupa lidí v modrejch tričkách a začala ty fotky strhávat... že prej to neni genderově korektní. Strašnej, příšernej sen to byl! To by se přece nikdy nestalo...