PÁTEČNÍ GLOSY 25.05.2018

Miroslava Macka
Vlastimil Sehnal na facebooku:
Zítra konečně vstupuje v platnost zákon na ochranu našich osobních údajů GDPR! Do dnešního dne jste mě všichni znali pod mým jménem: Vlastimil Sehnal, nar. 27. února 1959 v Brně, bytem Lipůvka, psč. 679 22, ul. K Hájence č. p. 319, Česká republika! Kvůli své bezpečnosti, kterou mne nařizuje EU, se nyní budu nacházet pod jednoduchým kódem: VSN2721959VBBLPSČ67922ULKHČP319ČR
Žádám vás proto, abyste mě z mých bezpečnostních důvodů od zítřka takto oslovovali a to jak v osobním styku, tak telefonicky i písemně, a nedostávali mě do rozporu s nařízením EU! Na dřívější oslovení nebudu vzhledem k možným vysokým pokutám reagovat! Děkuji za pochopení, Váš VSN2721959VBBLPSČ67922ULKHČP319ČR.
K tomu Vašek Kočí:
A mohu ti říkat zkráceně vsn2721, když teď ti taky říkám jen Vlasto?

V právu včera vyšel článek s pozoruhodným titulkem „Alergie zvyšuje globální oteplování, špinavé ovzduší i stres“, jenže můj předpoklad, že alergici mají možná častěji vyšší teplotu a tak zvyšují globální oteplování, kýcháním pak víří prach a to je stresuje, se ukázal být lichým.
Autor měl totiž na mysli, že „Globální oteplování, špinavé ovzduší i stres zvyšují počet alergií“.

Ministr zahraničí Mike Pompeo prohlásil, že Spojené státy nebudou tolerovat ruské vměšování do listopadových parlamentních voleb a podniknou protiopatření.
Jaksi tomu nerozumím, neboť to říká ministr zahraničí Donalda Trumpa, který je demokraty grilován za to, že jej pomohly zvolit ruské hackerské intervence, což ovšem tvrdě popírá.