PONDĚLNÍ GLOSY 21.05.2018

Miroslava Macka
Pro všechny, kterým připadala anglická královská svatba poněkud netradiční, přetiskuji jednu zprávu starou jen pár dnů:
Novým starostou anglického Sheffieldu se stal uprchlík a rodák ze Somálska. Teprve osmadvacetiletý Magid Magid ve volbách jednoho z největších anglických měst zvítězil se svojí Stranou Zelených. Již jeho inaugurační ceremonie vyvolala kontroverze kvůli výběru hudby a vulgarismu při projevu.
Stará dobrá Anglie totiž už dávno neexistuje…

A tak jsem se z Radiožurnálu od hlasové poradkyně (učí Babiše mluvit česky) dozvěděl, že se neříká „já jsem“, nýbrž „já sem“, neboť „já jsem“ je hyperkorektní.
Naštěstí jsem v závěru své životní pouti, takže nebudu muset žít v hypernesmyslném světě…

Babiš: Nejsem spasitel, ale postaráme se o všechny, hlásá titulek Novinky.cz.
Docela mu věřím: dokonale se postará o všechny, kteří mu stojí v cestě…

Hana Lipovská na facebooku:
Ve Zlíně se bude o víkendu volit nový senátor (místo doc. Františka Čuby).
Z devíti kandidátů je
- pět bezpartijních,
- čtyři jsou doktoři medicíny,
ovšem všichni kandidují za některou stranu. Co je pozoruhodné: chybí kandidát ODS.
ODS a TOP 09 podpořily primátora, který kandiduje za STAN. Svědčí to o personální krizi a vyprázdněnosti. Dokonce i ti nešťastní předlistopadoví komunisté se snažili mít v zásobě "kádry".
Pokud dokáží kandidáta vygenerovat antisystémové strany, jako jsou Piráti nebo KSČM, pokud to dokáže skomírající ČSSD, proč to nezvládne jediná nominálně pravicová politická strana? Které jiné město než podnikatelský baťovský Zlín by mělo patřit ODS?

Klára Samková na facebooku:
K výsledkům kárného řízení za "proklínání" tureckého velvyslance:
Kárný žalobce sdělil, že jsem tureckému velvyslanci VYHROŽOVALA. Z čehož ovšem plyne, že dle ČAK je "prokletí" jednáním způsobilým způsobit újmu, tedy že jsem schopna svým prokletím skutečně ublížit. Moji argumentaci, že se jednalo o ZPŮSOB KOMUNIKACE v rámci použití kulturního vzorce příjemce komunikace (tedy tureckého velvyslance) ČAK naprosto nepobral. Tak se divím, proč máme vůbec teorii komunikace, ba i celý vědní obor tohoto se týkající, hermeneutiku.
K zahájení novodobých čarodějnických procesů jsem ČAKu upřímně pogratulovala. Obdržela jsem trest - pokutu ve výši 25.000,- Kč. Podle mého názoru z celého řízení vyplynula ještě jedna věc: tureckého velvyslance se bojí i Česká advokátní komora...jak smutné.
Dodávám:
Neměla by se advokátní komora zasadit o zákaz prodeje panenek woodoo?

Vox populi:
Audit na civilní rozvědce odhalil vážné nedostatky.
Rozvědka velmi málo nakupovala Kostelecké párky, pečivo od Penamu a naprosto katastrofální situace byla u Vodňanských kuřat.