PONDĚLNÍ GLOSY 30.04.2018

Miroslava Macka
Po půlstoletém členství v České numismatické společnosti je tato nucena zaslat mi formulář, zdali souhlasím s tím, že má někde zaneseny moje osobní údaje (jméno a adresu, na kterou mi zasílá časopis a katalogy).
Hned se cítím bezpečněji…

Lobbista Roman Janoušek není podle znaleckého posudku schopen nastoupit do vězení. Znalci Fakultní nemocnice v Olomouci podle informací České televize soudu sdělili, že zdravotní stav lobbisty neumožňuje výkon trestu kvůli riziku ohrožení života.
Zajímavější by bylo sdělení, co vlastně jeho zdravotní stav umožňuje, abychom se po čase nedivili.

Připravuje se „eurounijní síť ověřovatelů zpráv“. Nechápu, proč ten složitý název pro cenzory….

Opsáno z facebooku:
Západní společnost se dostává do situace, kterou si starší generace pamatuje z dob minulého režimu.
Tehdy za všechny potíže režimu mohly „štvavé vysílačky“ - synonymum pro dnešní „fake news“ - a různí „ztroskotanci a zaprodanci“ – dnes se jim říká „populisté“ –, kteří se nebáli říkat věci, jež si myslela většina lidí.
Tehdy byly řešením rušičky, dnes je to regulace internetu. Výsledek je vždy stejný – ještě větší odcizení lidí režimu a jeho morální debakl.

Test špekáčků:
Plný zahušťovadel, zbytečných éček, málo masový a libový, navíc propadák v senzorice, protože rozhodně nechutnal tak, jak by se u tradiční tábornické pochoutky dalo čekat. Řeč je o špekáčcích značky Krahulík.
Prostě takový špekáček v demisi, který řídí firmu jako stát…ovšem nekecá a maká (tedy jeho PR tým).


Leo Švančara na facebooku:
Připomenul jsem si dnes bůhvíproč "lidskoprávní" příběh, který se mi stal někdy v 80. letech:
Do mého kupé v rychlíku na Prahu tehdy přistoupila osoba s dvěma malými dětmi. Nejdříve mne napadlo: asi také kuřačka. A tak jsem jí po chvíli gentlemansky nabídl cigaretu. "Přece tu nebudete kouřit, jsou tu děti!" ozvalo se.
"Budu", odvětil jsem já a zapálil si tedy sám.
V ten okamžik začal cirkus a paní se počala obracet hlasitě v kozla...
Hysterku jsem tedy upozornil, že jsem si zaplatil jízdenku na rychlík II. třídy stejně, jako ona, a že ve vlaku o 11 vozech, a tedy o 210 kupé, je toliko 10 kupé kuřáckých a 200 kupé nekuřáckých.
Přičemž vedle nás je připojen poloprázdný vagon určený pro matky s dětmi do 12 let, ve kterém, jak si může všimnout, já nyní nesedím a neprudím tam s cigaretou ji, nýbrž naopak.
Nedala si říct, až zavolala průvodčího...
Spor rozsoudil ve vteřině: Hysterickou dámu odvedl do vozu pro matky s dětmi, a po straně na mne omluvně zamrkal a zaťukal si nenápadně na čelo...
Skoro se mi chce říct: "zlatá osmdesátá".

Na to, co dnes s pompou a za neuvěřitelné platy řeší Jourová, eurokomise, všudypřítomné buzerující úřady i Ústavní soudy, tehdy stačil jeden obyčejný průvodčí!