PONDĚLNÍ GLOSY 9.04.2018

Miroslava Macka
V Münstru najelo auto…
Tak už je to tady zase: do nikoho přece nenajelo auto, ale konkrétní řidič s autem! Kdybych chtěl být jedovatý, tak bych dodal, že to byl určitě psychicky labilní, frustrovaný, majoritní společností šikanovaný jedinec, který v zoufalství najel do nedostatečně semknutých Němců.
Tu Merkelovou by měli pozůstalým na pár dnů půjčit…

Trestně stihanému premiérovi s minulostí agenta StB přijde nepřijatelné, že by neměl plnou kontrolu nad ministerstvem vnitra.
Může být něco pochopitelnějšího?

Národohospodářský slovník ČSR z roku 1929 o koncepci „Podporování přestárlých“:
„Podpora však nepřísluší opilcům, tulákům a osobám, které se štítí práce.“

Všichni, a zvláště Britové, nadávají na britské zdravotnictví. Přitom protilátku na novičok tam vozí každá sanitka a otravy nejjedovatĕjší nervovĕ paralyzující látkou úspěšně léčí i provinční nespecializované nemocnice.

Dominik Feri:
"Špatně se vysvětluje voličům, že jediný zákon, který jsme za pět měsíců schválili, byl zákon o státním rozpočtu na rok 2018."
Dodávám:
Jde o dokonalý důkaz, že voliči žádné nové zákony nepotřebují. Při pořádné práci byste zjistil, že se jich stovky dokonce dají zrušit, aniž by komu chyběly.

Zdeněk Švrček cituje na facebooku jednoho svého starého zkušeného kamaráda:
Trochu jiný pohled na odstranění vepřína v Letech. Pocházím z oblasti velice blízké Letům. A u nás je trochu jiný pohled a to následující. Lesy a pozemky v okolí prasečáku patří Schwarzenbergům a tyto lukrativní pozemky, se snaží majitelé prodat zahraniční společnosti, která ale odmítá mít ve své blízkosti prasečák.
Tato snaha trvá již od roku 1995, no a nyní se to povedlo.
Jsem zvědavý, zda si to hlídací psi demokracie ohlídají…

Češi se oprávněně baví na internetu:
Myš se otrávila novičokem, kočka sežrala myš, Skřípal pohladil kočku, Skřípalová šáhla na Skřípala a šli omdlít do parku. Poučení z bajky: kupte si psa.

Kde jsme, paní Millerová, mohli být, kdyby nám někdejší ministr práce Drábek spolu s ministrem Hegerem sehnali novičok. Po něm i mrtví vstávají z hrobů, slepí vidí, hluší slyší a chromí chodí! Do týdne! To by byla vzpruha pro sociální systém a zdravotnictví!
Ale vážně:
Ti Britové už ztratili jakoukoliv soudnost a ládují do nás historky tak směšné, že by byly k popukání, kdyby nešlo o tak vážnou věc. V bytě Skripalových se po několika dnech našla dehydratovaná kočka, kterou tedy museli utratit a ihned spálit, aby zabránili šíření novičoku. ..

Knihou roku 2018 je publikace šéfredaktora Respektu Erika Taberyho Opuštěná společnost z nakladatelství Paseka. Zvítězila ve výročních knižních cenách Magnesia Litera, porotci ji vybrali jako nejlepší napříč kategoriemi.
Nejlepší tuzemská próza roku je podle porotců stylově i tematicky svébytná, protože je nezávislá na současných literárních trendech. Dotýká se sice většiny aktuálních témat, jako jsou xenofobie, rasismus a další globální jevy, ale dělá to s noblesou, humorem i s jistým dacanstvím blízkým Hrabalovi, Haškovi či Demlovi, uvedla porota.
Dodávám:
Miluji zprávy, které je zbytečné komentovat, neboť jejich vypovídací hodnota je absolutní…

Češi jsou smějící se bestie:
Smutná zpráva ze zahraničí: Angela Merkelová byla dnes ráno nalezena ve svém bytě živá.