STŘEDEČNÍ GLOSY 4.04.2018

Miroslava Macka
Nechápu, proč se občanstvo rozčiluje, že v Praze zas padá nějaký další most, spousta z nich je ve špatném stavu a doprava je pak ve stavu setrvalého kolapsu, když se mohou posadit na jednu z deseti laviček, na které se mohou připojit k wifi…to je přece pokrok, ne nějaké mosty a silnice, co patří do minulých století!

V největším (a jediném) učilišti ve Vsetíně nepřijali loni do učebního oboru ZEDNÍK ani jednoho učně. Letos mají přihlášené tři odvážlivce, kteří nechtějí studovat zajímavé módní vysokoškolské obory.
Nicméně, nezoufejme: erudovaní rekreologové nás naučí relaxovat při míchání malty a nahazování omítky a politologové nám vysvětlí, že to je další rána ruským válečným štváčům…

Byznys českého premiéra Andreje Babiše se rozšiřuje do dalšího odvětví. Tentokrát trochu překvapivě do spodního prádla. Podle zjištění Hospodářských novin kupuje 51% podíl v největším středoevropském internetovém prodejci podprsenek Astratex. Podepsání obchodu HN potvrdil šéf investiční společnosti Hartenberg Jozef Janov, jenž pro Babiše kupuje a řídí firmy, které nepatří pod skupinu Agrofert. Cenu odmítl prozradit, podle odhadů HN by se ale měla pohybovat v několika stovkách milionů korun.
To je celkem logické: po těch nadopovaných kuřatech rostou prsa jedna báseň…

Karolina Stonjeková:
"Plány Evropské komise na spojení dodržování hodnot a evropských financí podporuje také německý ministr zahraničí Heiko Maas (SPD)."
Takže si to zrekápneme: ten samý Heiko Maas, který ještě v době svého blahého působení na Ministerstvu spravedlnosti, zaváděl v Německu cenzuru a instaloval do funkce "hlavní cenzorky" bývalou donašečku Stasi, Anettu Kahane, nám nyní tvrdí cosi o nějakém dodržování hodnot?
Oni Němci nikdy nevynikali nějakým převratným smyslem pro humor! A současná situace, kdy si z celé Evropy tropí prdel národ sucharů, se mi zamlouvá čím dál tím míň!