ČTVRTEČNÍ GLOSY 15.03.2018

Miroslava Macka
Také si připadáte jako v blázinci, když letitý ministr dopravy podepíše petici za urychlení obchvatu České Lípy?
Jenže v blázinci bývá alespoň ředitel normální…

Policie obvinila válečného veterána z Kosova a Kuvajtu Martina Zapletala z podněcování k nenávisti. Na demonstraci na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad totiž vyzýval občany, aby vzali do rukou cepy a vidle proti vlastizrádcům a muslimům. Za to mu hrozí až dva roky vězení.
A řemdichy, dodávám. To už vidím pro sebe nejméně na tři roky…
Ale vážně. Proboha, lidi! To už jsme se všichni zbláznili a tohle si necháme líbit?

Pavel Hasenkopf:
Sbírka zákonů 1918 - 1945 zabere jednu skříň, Sbírka z let 1945 - 1948 další skříň, Sbírka z let 1948 - 1989 další skříň, a Sbírka od roku 1990 asi deset skříní ...

Petr Paulczyński na facebooku:
Martin Stropnický: Dnes jsem schválil šest humanitárních projektů pro Sýrii za necelých 29 mil. Kč. Tyto peníze zajistí strádajícím civilistům jídlo, vodu, léky, přístřeší a vzdělání. Snažíme se řešit problémy v místě jejich vzniku, protože taková pomoc je nejúčinnější.
Předpokládám, pane ministře, že prostředky půjdou prostřednictvím legální vlády pana Asada. Nebo to posíláte Al Nusře?

K reakcím na jednu moji včerejší glosu:
Často bývají historické defenestrace označovány podle pořadí, tedy „První pražská defenestrace“ – defenestrace (1419). „Druhá pražská defenestrace“ – defenestrace (1483). „Třetí pražská defenestrace“ – defenestrace (1618).
Někdy se však defenestrace roku 1483 jako relativně méně významná nezapočítává, takže: „První pražská defenestrace“ – defenestrace (1419) a „Druhá pražská defenestrace“ – defenestrace (1618).
Říká se tomu neustálené číslování…

Čeština je jazyk vtipný:
Zápas dvou cikánských fotbalových mužstev skončil bez branek.