ČTVRTEČNÍ GLOSY 11.01.2018

Miroslava Macka
Krásně nám pan prezident promluvil o presumpci neviny, dokud nepadne pravomocný rozsudek. Jen nechápu, proč stejně jako za Babiše nebojoval třeba za Ratha…dodnes mohl být hejtmanem.

Fascinuje mne bezzubost novinářů. Prezident Zeman léta kudy chodí, tudy zdůrazňuje, že „pacta sunt servanda“, tedy že smlouvy se dodržují. A nyní mu pranic nevadí, že Babiš chce porušit smlouvu s církvemi a zdanit jim vyplácené náhrady a dokonce to má ve vládním prohlášení. Proč se ho na to neustále nevyptávají a nechávají toho mluvku v klidu „nedělat“ kampaň?

Na západ od nás premiéři při nepravostech končí, u nás začínají.

Petr Paulczyński:
Zatímco předseda ODS Fiala v parlamentu pronáší monotónním hlasem bezkrevný projev, Šilerová chystá národní správce na ty, na které klekli.

Martin Schmarcz:
Havla nám závidí celý svět, kromě Ruska. Pouze Putin mu odmítl přijít na pohřeb. Tím přiznal, že Havel z malé středoevropské země porazil mocné ruské impérium. Díky osobnostem jako sv. Václav, sv. Vojtěch, Přemysl Otakar II., Karel IV., Jan Hus, Jan Ámos Komenský, T. G. Masaryk, či Václav Havel jsme předním evropským národem.
p.s. Už dlouho jsem se tak nezasmál!