STŘEDEČNÍ GLOSY 27.12.2017

Miroslava Macka
Z prezidentova vánočního poselství mne nejvíce zaujala jeho slova o ostudnosti toho, že dosud není dokončeno dálniční spojení Brna a Vídně. Pronesl je totiž člověk, který byl v letech 1998 – 2002 předsedou vlády a v tomto směru nehnul prstem. Také by mne zajímalo, o kolik se za jeho působení ve funkci předsedy ČSSD a vládního působení snížil počet zbytečných úředníků. Varoval též před manipulací medií, zřejmě proto si předjednal, aby jeho projev všechna důležitá odvysílala, když už nedělá tu prezidentskou kampaň a ty billboardy kolem silnic také neexistují. Jinak lze konstatovat, že velmi dobře zná své voliče a ví, co chtějí slyšet a jak s nimi lze lehce manipulovat…

Francouzská vláda vyslala kvůli obavám z teroristických útoků na vánoční svátky do ulic téměř 100 000 policistů a vojáků. Příslušníci bezpečnostních složek se zaměřili zejména na vánoční trhy, obchodní centra, církevní budovy, veřejnou dopravu a turistické památky.
Holt svátky klidu a míru…

Josef Provazník na facebooku:
Papeži Františku, Josef a Marie byli nejenom migranti, ale především muslimové. Marie byla navíc feministka a lesbička a Josef homosexuál se třetím pohlavím. Oba pracovali v nevládní neziskové organizaci a vychovávali Ježíše v úctě k EU hodnotám, multikulturalismu, islámu a genderu.