PONDĚLNÍ GLOSY 11.12.2017

Miroslava Macka
Jen jsem nevěřícně poslouchal v pátek v podvečer Andreje Babiše, jak skvěle by se mu vládlo, kdyby o všem rozhodoval v podstatě sám a jak vše dobré udělal jen on, a hlavu jsem si mohl ukroutit v momentu, kdy bědoval nad zastaralým a drahým IT systémem na ministerstvu financí a redaktor mu nevpadl do řeči, respektive mu nepoložil otázku, co tam s tím za ty čtyři roky, kdy tam „makal“, udělal…

Miloš Zeman: „Když jsem já byl předsedou sněmovny, stačili mi tři místopředsedové.“
Jindřich Šídlo: „Ne, nestačili, bylo jich pět (1996 - 1998). Přesně jako dneska.“
Dodávám: Takže nejen neuropatie…

Bože, neuveď mě v pokušení myslet si o papeži Františkovi, že je to v podstatě bolševik…

Opsáno z facebooku:
Vynikající Schulzův projev:
Bývalý předseda Evropského parlamentu předvádí nefalšovanou rétoriku diktátora. Uráží suverénní státy (Polsko a Maďarsko), znevažuje existenci národních států, zcela nepokrytě šlape po svobodě a demokracii.
Buďme mu za to vděční.
Zaprvé, teď už nereálnost, nesmyslnost a neudržitelnost stávající EU dojde snad i těm několika posledním dobrým leč naivním "Evropanům".
Zadruhé, konečně bude možné odejít z žaláře národů jednoduše. Brexit je cestou nedůstojnou - odchod musí být snadný jako vystoupení z vlaku, ne zdlouhavý jako rozvod dvou mstících se manželů.
Zatřetí, Evropská unie už dávno opustila Evropu. Když opustíme EU, snad se vrátíme i k tradičním hodnotám pravého Západu.
Začtvrté, do toho roku 2025 to už vydržíme. A pak, jak se zpívá v jednom spirituálu, se k nám právo vrátí.
Díky Schulzově výstupu už pro nás není jiné cesty, než se vrátit zpět ke svobodě.
Znovu se nadechnout.
Znovu začít rozhodovat v naší zemi o naší zemi.
Už aby to bylo!

A ještě jednou z facebooku:
Spadla lávka…
Andrej Babiš: Čau lidi, to s tou lávkou je otresné. Říkal jsem to panu premiéru Sobotkovi dnes a denně, že musíme tu lávku opraviť. Ale on radšej rešil jak prodat byty OKD Bakalom.
Okamura: My v SPD máme neodvratitelné důkazy, že po lávce denně chodili muslimové. Co tam dělali? A proč nás o tom neinformovala zmanipulovaná ČT? Co nám tají?
Krnáčová: Děláme maximum, aby jsme lávku zprovoznili v co možná nejkratším časovém termínu. Součástí lávky bude Wifi a povede přes ní linka D. Odhadovaná cena je 700mil. korun.
Fiala: Pro potřebu rychlejšího jednání o budoucnosti lávky jsme vytvořili Demokratický blok tak, jak nám to umožňuje ústava. Pád lávky respektujeme, ale jak už stojí v našem prohlášení vydaným před pádem lávky, přes tuto lávku nebudeme chodit a nebudeme ani jednat o její opravě.
Kováčik: Vy nám tu říkáte, že jsme stalinisté a nedemokratická strana, ale podívejte se, jak lávka dopadla po 27 letech fungování kapitalismu!
Kalousek: Už před samotným pádem lávky jsem věděl, že spadne, ale bylo by nefér to oznamovat ještě před jejím pádem.
Bartoš: O tom, zda podpoříme opravu lávky, bude přes víkend online hlasovat naše členská základna.
Svobodní: Novou lávku ať si koupí, kdo ji potřebuje. Zásadně nesouhlasíme aby se stát montoval do toho, kdo kde si jak přechází přes řeku.
Matěj Stropnický: Jsem gay.