STŘEDEČNÍ GLOSY 4.10.2017

Miroslava Macka
Čtenář glos M. P. mi napsal:
Katalánsko je hodně nalevo. Budu to demonstrovat na příkladu tzv. sociálního bydlení. Pokud Vám někdo "vleze" do bytu a zůstane tam déle než 24 hodin bez toho, aby si tohoto vpádu někdo všiml, musíte soudní cestou takového člověka vystěhovat (po reformě vám to bude trvat jenom asi 1,5 roku, dříve až 4 roky). Zdá se Vám to šílené? Přeci nevyhodíte svobodnou matku se třemi dětmi na ulici. Doporučuji si najít informace o tzv.okupas a o primátorce Ada Colau. Pod jejím vedením dochází k "vykoupení" budov od soukromých investorů (které obsadili "okupas" během končící rekonstrukce) a následnému převedení na "sociální bydlení". Samozřejmě to platí ostatní plátci daní.

Ilja Kraval:
Jak by se vám líbila tato hra:
Lidé si budou zdarma brát tikety, za které mohou v losování něco vyhrát, nic ale neplatí a tyto výhry platíte vy, i když se této hry nechcete zúčastnit.
Dobrá hra, že?
Jenže takto funguje Účtenkovka.
Účtenkovka není žádná loterie, kde si okruh hráčů dobrovolně svými vklady zaplatí na výhry a někdo z nich to shrábne a něco si vezme pořadatel. Tak fungují loterie a sázky.
I ti, kteří Učtenkovku nechtějí hrát, tak výhry platí ze svých daní.
Nedobrovolně. Povinně odvodem státu.
Takže nenazývejte to loterií, ale nedobrovolným rozdáváním úplně zbytečných výher zaplacených nedobrovolně z našich daní...

Češi jsou smějící se bestie:
Respekt jsou Haló noviny pro ty, kteří se cítí být vzdělaní.