PÁTEČNÍ GLOSY 25.08.2017

Miroslava Macka
Netřeba se divit halasné podpoře Babiše, kterou učinil prezident Zeman. Množiny voličů Babiše a voličů Zemana se téměř překrývají a oboje volby se blíží…

Bývalá agentka CIA Valerie Plameová Wilsonová chce pomocí skupinového financování (crowdfundingu) vybrat miliardu dolarů, v přepočtu zhruba 22 miliard korun. Peníze chce využít na nákup akcií sociální sítě Twitter, následně plánuje zamezit v přístupu na síť americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.
To jen, abyste si nemysleli, že adorované tajné služby zaměstnávají jen samé demokraty a neblbce…

Karolina Stonjeková:
Ten Macron je božan!
Já ho žeru!
Jak on udílí rady napravo - nalevo, tuhle - támhle...
Jako by to ani nebyl prezident země, kde už mají dva roky výjimečný stav.

Čtenář glos K. P. mi poslal následující:
„Vážně jste si myslel, že zákony píšeme proto, aby se dodržovaly? Vždyť my chceme, aby se porušovaly. Pokud vám to ještě nedošlo, tak tady proti sobě nemáte partu nějakých skautíku. Doba vznešených idejí dávno minula. Nám jde o moc a myslíme to smrtelně vážně. Vy podnikavci jste to neváleli špatně, ale teprve my celou hru dokonale prokoukli, a vy byste se s tím měli smířit. Nevinným totiž nelze vládnout. Stát má jedinou pravomoc – zatočit s tím, kdo překročí zákon. Jenže nikdy není dost pachatelů, musí si nějaké obstarat. A tak začne stavět mimo zákon kde co, až už není možné normálně žít, aniž by se člověk proti něčemu neprovinil. Národ poctivců není nikomu k užitku. Z takového nic nekouká. Stačí ale schválit pár zákonů, které nelze ani dodržovat, ani vymáhat, ani objektivně vykládat, a rázem máte národ provinilců. A těm už vládnout lze. Takovou jsou tedy pravidla, taková je hra, a jakmile jí pochopíte, bude s vámi mnohem lepší domluva.“ (Ayn Rand, Atlasova vzpoura, str. 415).

Čeština je jazyk vtipný:
Zoologická zvláštnost = Pelikán brání Čapí hnízdo.