STŘEDEČNÍ GLOSY 19.07.2017

Miroslava Macka
Členské země Evropské unie se v pondělí rozhodly omezit možnosti exportu nafukovacích člunů a závěsných motorů pro tato plavidla do Libye. Podle tiskové zprávy Rady EU je to součást snahy omezit práci skupin, které od libyjských břehů převážejí migranty přes Středozemní moře především do Itálie.
Konečně rázná akce, která jednou provždy vyřeší problém s muslimskými imigranty valícími se do Evropy…

V Letech důstojný romský památník existuje. Vše, co se děje nyní kolem, nemá s pietou nic společného. Pieta totiž sídlí v srdci…proto bychom rozhodně neměli ustupovat bláznům, kteří ukájejí svoje libido konáním „dobra“ za cizí peníze.

K výchově se má přistupovat se všemi ohledy na křehkou dětskou duši. Netřeba tedy říkat nějakému žáku, že je líný hlupák, ale že neměl při přemýšlení štěstí…

Ke zprávě, že Kings College nahradí busty vousatých mužů „zdí různosti“ napsal Vladimír Pikora:
Přátelé, jak tomu rozumíte? Oni sundají ze zdí bělochy, protože byli bílí, všichni podobného věku a navíc ještě muži? Chápete to? Důvod, proč byli na zdech, byl přitom jednoduchý: byli to zakladatelé školy. Dočkáme se jednou přepsání evropských dějin? Všichni naši panovníci byli běloši a až na Marii Terezii muži. Zakážeme je? Budou se zase přepisovat učebnice dějepisu? Za jak dlouho se to dostane k nám? Do pěti let? Tyhle věci se šíří šíleně rychle.

Petr Závladský na facebooku:
„Kdybychom my, úředníci, neplatili zdravotní pojištění, tak vás podnikatele v nemocnici ani neošetří“ , řekla mi po tréninku naší drobotiny jedna maminka, když jsme tak debatovali o bytnějící státní správě. Vyrazilo mi to dech. Na otázku, z čeho ona platí ty odvody, se mi dostalo odpovědi, že přece z výplaty. Ano, jistě. Ovšem na tu výplatu vybere stát od nás podnikatelů. A taky na výplatu učitele školy, kam děti státních úředníků chodí, nebo na plat lékaře, který jim vyoperoval slepé střevo. Připomeňme, že počet těchto tzv. státních pojištěnců neustále roste, dnes jich je šest milionů. Co se týče konkrétně státní správy, ta pod touto vládou narostla o dalších třicet tisíc míst.

Češi jsou smějící se bestie:
Jako nepodnikatel jsem s EET (Estébácká Evidence Tržeb) zatím spokojen. Díky půlmetrové účtence z benzínky za Kofilu, jsem prožil klidné chvíle v lese, i když mě chytlo EE.