PONDĚLNÍ GLOSY 10.07.2017

Miroslava Macka
O manželství

Naštěstí jsem člověk, který vždy bral a bere minulost jako nezměnitelnou, a proto nehodnou jakéhokoliv trápení a mudrování nad ní. Budoucnost pak jako předem neproniknutelnou a nepoznatelnou. Proto také vydávám veškerou svoji energii na co nejpřívětivější a nejplnohodnotnější prožívání přítomnosti.
Ač moje první dvě manželství samozřejmě nepřinášela jen samé životní radosti a slasti a skončila nakonec rozvodem, dobu v nich strávenou pokládám za nádherný a neopakovatelný úsek svého života, který mi toho hodně dal (a to zůstává).
Četba v mládí, teď mám na mysli milované antické klasiky, také v těchto situacích přispěchala na pomoc, neboť to byl Plútarchos, který mne naučil následující: rozum a z něho vyplývající připravenost na všechny životní zvraty je nejlepší lék, nejlepší prostředek ke zmírnění zármutku.
Nakonec, stejně Vás bývalé zhrzené manželky nikdy nenávidí natolik, aby Vám hodily na hlavu darované šperky, jak říká klasik, takže o to je zapomínání jednodušší.


Vážení a milí,
dočetli jste další ukázku z knížky, ve které vyprávím o všelikých zajímavostech, které mne potkaly cestou od narození (téměř) do smrti, a které by Vám, jak doufám, mohly poskytnout jak zábavu, tak i trochu poučení. V knize jsou též ukázky z mé letité novinové a časopisecké tvorby, výběr z překladů poezie i prózy a také něco z vlastního literárního šuplíku.
Knihu „Samomluvy Miroslava Macka“ vydalo v líbezné úpravě (a v pevné vazbě s přebalem) nakladatelství Jonathan Livingston, avšak kniha nebude v normální distribuci - objednat si ji však můžete na dobírku přímo domů, a to za konečných 299.- Kč (tedy včetně balného a poštovného) na mailové adrese m.vitovcova@volny.cz, čímž zároveň vypomůžete firmě, která zaměstnává osoby se změněnou pracovní schopností.