ÚTERNÍ GLOSY 20.06.2017

Miroslava Macka
Kdybych byl u voleb „racionálně myslícím“ občanem, musel bych nutně volit ČSSD. Slibuje mi ústy Luboše Zaorálka vyšší penzi, jízdu ve vlacích, autobusech a MHD zdarma a sníží mi DPH na mé oblíbené mléčné výrobky, pečivo, maso a ryby. No, nevolte je v mém věku.
Nebudu. Právě proto, že jsem racionálně myslící a jednak vím, že sliby se slibují, blázni se radují, ale také vím, kolik peněz dnes a denně vytahovali, vytahují a vždy, když budou u moci, budou vytahovat socialisté z mé pravé kapsy, aby mi pak trochu z toho s halasným pokřikem vrátili do levé.

Jakási ušlechtilost, která na mne dýchá z novinových předvolebních textů a fotografií Robejškových Realistů, mne přivádí k přesvědčení, že by se ve volbách mohli přiblížit až ke třem procentům platných odevzdaných hlasů…

Ministři financí EU v pátek ukončili disciplinární řízení s Portugalskem kvůli nadměrnému rozpočtovému schodku. Lisabon totiž opětovně slíbil pokračovat v reformách na podporu hospodářského růstu…

Karolina Stonjeková:
Stejně je na tom Pánovi prstenu vidět, že ho Tolkien psal hluboko v minulém století. Celý je to takový nemoderní a totálně out!
Bitvy se skřety! Pche! To dnešní moderní a pokrokový člověk něco takového vůbec nepochopí.
Ten totiž naštěstí ví, že skřeti nebyli nebezpečí, ale prostě jen jiná kultura, která přišla svět lidí obohatit. Navíc všichni skřeti určitě nebyli stejní! A když některý z nich něco ošklivého provedl, ani v nejmenším to neznamenalo, že by bylo se skřety něco špatně v principu, protože to byl jen jeden osamělý skřet, který navíc neměl s ničím nic společného.
Kdyby celé slavné Společenstvo prstenu pochopilo, že skřeti nejsou hrozba a že se hlavně nesmí bát a nesmí omezovat svůj život, mohli si všechny ty trapný bitvy u Helmova žlebu a Minas Tirith ušetřit. Nebo nějaký stavění hradeb, že? No to už je úplnej výron zpátečnictví, protože dneska víme, že hradby ani ploty přece nejsou řešení!
Navíc, řekněme si to otevřeně - Gandalf, Aragorn a Frodo Pytlík vlastně nebyli žádní hrdinové! Byli to jen docela obyčejní netolerantní a populističtí xenoskřetofobové, rasoskřetisti a tudíž by se celá tahle pokleslá a stereotypy přecpaná zábava měla zcela svobodně a naprosto demokraticky zakázat!