ČTVRTEČNÍ GLOSY 15.06.2017

Miroslava Macka
Sociální demokracie oprášila oblíbené předvolební heslo „Nejsme jako my“ a vyřešila klesající popularitu upozaděním Sobotky a vystrčením dopředu Chovance a Zaorálka, kteří přece za pokles preferencí, coby dosavadní vysocí straničtí funkcionáři vůbec nemohou, ale vůbec nemohou.
Další test toho, co český volič unese…

Také sjednocující účinek této rošády bude v řadách sociálních demokratů zřejmě mohutný: podle ranního Radiožurnálu prohlásil jeden z poslanců ČSSD, že jde o skvělou věc, druhý mluvil o tragédii.

Evropské zemědělské dotace pro Agrofert dosáhly nového rekordu. Loni překročily hranici 900 milionů korun a proti roku 2013 se zvýšily o třetinu. Holdingu prospělo období, kdy na dotace z Bruselu dohlížel z pozice ministra financí jeho majitel Andrej Babiš a kdy člen jeho vedení Jaroslav Faltýnek zasedal v dozorčí radě Státního zemědělského investičního fondu (SZIF).
Tolik zpráva. Myslím, že počet zájemců o místa na kandidátkách hnutí ANO opět zesílí, neboť vůně peněz je neodolatelná…
Zda se to líbí evropským daňovým poplatníkům, nedokážu posoudit, ale předpokládám, že jsou stejně tupí, jako většina těch našich…

Novým irským prezidentem se stal gay s indickými kořeny…ještě, že není těhotný, dodává ke zprávě jedna z českých smějících se bestií.