STŘEDEČNÍ GLOSY 7.06.2017

Miroslava Macka
Komplexně Geniální Babiš odkráčel z ministerstva financí, ale ještě si stačil pochválit rozpočet na rok 2018 se schodkem 50 miliard korun v době mimořádného růstu ekonomiky (v porovnání s okolím), a to slovy „Je skvělej.“ „Je úplně blbej,“ chce se dodat, a to nikoliv jen k rozpočtu.

Univerzální příjem se v poslední době stává čím dál častěji předmětem debat. Jeho myšlenku propagují i vlastníci technologických firem, jako například zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg. Ti upozorňují na to, že technologický pokrok povede k tomu, že v blízké době může zaniknout mnoho profesí a miliony lidí by tím přišly o práci.
Tolik chybná zpráva. Lidé totiž nepřijdou o práci, ale o zaměstnání. Práce totiž na světě vždy bylo, je a bude nekonečné množství. Také dnes by bylo možné ji pro všechny nezaměstnané najít, nebýt „lidumilných“ zákonů…

Čtenář glos P. D. mi napsal:
Chtěl jsem Vám napsat takový můj postřeh ohledně návštěvy pana Bělobrádka na srazu Landsmanšaftu. Celý den jsem nahazoval stěny ve svém domku a poslouchal Radiožurnál. Jednou, tuším, že dopoledne zazněl komentář ministra zahraničí Zaorálka v tom smyslu, že ministr Bělobrádek byl na sjezdu jen jako předseda Lidové strany, nikoli jako člen vlády. Tato informace (pokud jsem poslouchal dobře) zazněla jen jednou, zato jsem každou půlhodinu slyšel z veřejnoprávního rozhlasu, na jehož provoz si také nedobrovolně přispívám, že " Za ČESKOU REPUBLIKU se sjezdu zúčastnil ministr Bělobrádek. No, a každou hodinu přímý vstup reportéra, který popisoval, jaká je tam krásná přátelská atmosféra. Skoro jsem měl chuť se tam rozjet a obejmout si nějakého svého sudeťáka. Mohl by to být možná potomek toho, co moji babičku chtěl zastřelit, když si přijela na svou zahradu očesat švestky (zahrada se spolu s domem tak nějak ocitla ve výcvikovém prostoru wehrmachtu), ovšem švestky už byly zabrány německou brannou mocí a babička tak sabotovala zásobování frontových vojáků. Těch vesnic na sever od Vyškova bylo vystěhováno několik, no a oni "milí krajané" z německého ostrůvku (oblast několika vesnic s německým obyvatelstvem u Vyškova na Moravě) nelenili a rabovali zemědělské stroje a hospodářské nářadí z domků vystěhovaných Čechů, no a jeden z těchto dobráků mou babičku nachytal na těch švestkách a střílel po ní když utíkala. Toš tak.

Češi jsou smějící se bestie:
Proti globálnímu oteplování je třeba bojovat, i kdyby neexistovalo.