ÚTERNÍ GLOSY 6.06.2017

Miroslava Macka
Britská policie zveřejnila identitu dvou ze tří teroristů, kteří v sobotu zabili v Londýně sedm lidí. Jeden z útočníků, 27letý Khuram Shazad Butt, se narodil v Pákistánu, ale byl britským občanem a v minulosti byl v hledáčku tajných služeb. Druhý útočník Rachid Redouane byl marocko-libyjského původu. Policie pracuje na ověření identity třetího atentátníka.
A my si doposud mysleli, že to byl John Smith, narozený v Oxfordu a Sean McKenzie z Glasgow…

Vláda se pochlapila a rozhodla, že nepřijmeme žádnou kvótu migrantů. Teď ještě, aby nám EU zastavila veškeré dotace a svět , alespoň ten náš, bude zase v pořádku.

Čtenář glos F. K. mi napsal:
Pan Bělobrádek na sjezdu SdL prohlásil (podle webu ČT): „Samozřejmě, že nesmíme zapomínat. Hlavně na časy násilí a brutality, před, při i po druhé světové válce. To se nesmí opakovat. Už nikdy se nesmějí vyhánět lidé ze svých domovů jen proto, že jsou nějaké národnosti, náboženství nebo rasového původu.“ Což je rozdíl oproti tomu, co reprodukujete na stránce Viditelný Macek jako příspěvek čtenáře glos V. M. Mám za to, že korektní informace si zaslouží každý, i pan Bělobrádek.
Dodávám:
Zcela souhlasím, zaslouží…

Čtenář glos J. N. mi napsal:
Ke glose čtenáře V. M. si dovoluji poznamenat, že v letech 1937-39 působili v okolí Stonařova a Brtnic na Jihlavsku, kde jsem v Želetavě trávíval s rodiči hlavní prázdniny a veškeré delší volné dny, „milí krajané“ ordneři, jejichž budovy a veřejná prostranství zdobily nápisy „Heim ins Reich“ a kteří přepadali české obyvatele sousedních obcí (včetně Želetavy), zapalovali jejich stohy a budovy a realizovali podobné „spoluobčanské“ aktivity. Toto poznání nemám z učebnic, nýbrž z vlastních očí a uší.

Živá bytost potřebuje nějakého měřítka, potřebuje míti míru. A charakteristickým znakem jedince v moderním světě jest, že už ji nemá. (C. – F. Ramuz)