PÁTEČNÍ GLOSY 2.06.2017

Miroslava Macka
To odstoupení USA od klimatické dohody musí být velice rozumná věc, když ji předseda Evropské komise Juncker označil za obrovskou chybu…

Jak už v Česku bývá zvykem, nový zákon o zákazu kouření v restauracích je tradičně zfušovaný paskvil, a jak už si mnozí všimli, vůbec nedefinuje pojem kouření. Tedy: když si v restauraci zapálím doutník a nechám jej ležet v popelníku, je to kouření? Vždyť nekouřím. Když si zapálím v dýmce bezinkovou nať, je to kouření? Je, ale zákon ho výslovně nezakazuje, a co není zakázáno, je dovoleno. Když tam zapálím františka, je to kouření? Když v kuchyni připálí kachnu, až vznikne dým, je to kouření?
Já vím, jsou to zdánlivé ptákoviny, ale dokonale ukazují pitomost různých regulací a zákazů, které jdou proti zdravému rozumu, v tomto případě tedy ponechání na vůli majitelů, zda chtějí být kuřáckými či nekuřáckými provozovnami a být takto označeni.

Včera jsem slyšel krásnou maximu, která by se měla vyučovat snad od mateřské školky: Nestěžujte si, na soudě vždy zvítězí buď spravedlnost nebo právo.

Jan Roubíček na facebooku:
Pokud máte svoji svobodnou vůli, tak nemusíte chodit do hospody, kde se kouří, pije pivo a hovoří oplzlé věci, ale můžete jít do bio baru dát si koktejl z banánů a brokolice a povídat si o motýlech.

I spousta dospělých se stále domnívá, že dotace jsou z Evropské unie.

Češi jsou smějící se bestie:
Ostatně soudím, že člověk, který se přihlásí do protikuřácké hlídky, si kompenzuje fakt, že byl v dětství zneužíván farářem‬.