ÚTERNÍ GLOSY 30.05.2017

Miroslava Macka
Také se vám volněji dýchá, jste veselejší a spokojenější, ba cítíte se mnohem bezpečněji, protože vládní krize je konečně zažehnána? A což teprve zachráněné renomé Česka ve světě!
Na druhé straně ty obavy politiků chápu. Vždyť by lidem velice rychle mohlo dojít, že vládu vůbec, ale vůbec na nic nepotřebují, stejně tak jako těch cca 300 zákonů, co má nachystaných.

Jak píše časopis Týden, bývalý estébák a dnes vlivný místopředseda fotbalové asociace Roman Bebr má dům vyzdobený (z recese, jak tvrdí) desítkami komunistických symbolů a před ním vlaje vlajka se srpem a kladivem.
Už vidím tu recesi, kdyby měl ve Spolkové Republice Německo v roce 1973 bývalý gestapák a posléze vlivný fotbalový funkcionář vyzdoben dům nacistickými symboly a před domem mu vlála vlajka s hákovým křížem.
Kolik by dostal za tu recesi let?

Počínající zánik nějaké civilizace je vždy nejlépe rozeznatelný na zdánlivě nepodstatných detailech. Jak jsem se dozvěděl z Radiožurnálu, ve Spojených státech se nedoporučuje říkat ve zdravotnictví „kuřák“, ale „pacient, který kouří“, aby se kuřáci necítili ostrakizování…