ÚTERNÍ GLOSY 2.05.2017

Miroslava Macka
Jen v českém Kocourkově je možné, aby byl okradený popotahován za to, že zveřejní fotografii zloděje, ale fotografie prodavačky s vytetovaným hákovým křížem na ruce může volně pobíhat na sítích, aniž je slyšet jeden jediný hlas protestu, kupříkladu z Úřadu na ochranu osobních údajů.

Zpráva:
Ministerstvo práce a sociálních věcí zaplatí 35 milionů korun odškodného za nezákonný postup Státního úřadu inspekce práce, který po smrtelném úrazu dělníka v listopadu 2008 přikázal opustit staveniště haly, a kvůli tomuto rozhodnutí do haly zateklo a voda poničila uskladněné zboží.
Dodávám:
Těch 35 milionů zaplatíme z našich daní my všichni a nezákonně nepostupoval Státní úřad inspekce práce, ale nějaký jeho konkrétní zaměstnanec či zaměstnanci. Proč tedy máme být za jejich mizernou práci trestáni my?

Do tří měsíců po zvolení zatočím s Polskem a Maďarskem, prohlašuje kandidát na francouzského prezidenta Macron.
Plánuje totiž tvrdě zakročit sankcemi proti těmto státům, které podle něj porušují pravidla Evropské unie, a vyčítá EU, že to ještě neudělala. Narážel tím například na polské reformy soudního systému a nová maďarská pravidla pro univerzity a neziskové organizace a na ostoj těchto zemí k migrační krizi.
Jak se zdá, objevil se opět nový euroblb s patentem na pravdu, pochopitelně mnohem nebezpečnější, než všichni „extremisté" dohromady.

Markéta Šichtařová:
Loňský „zázračný“ přebytek byl nejen dílem vyšších příjmů státu, ale i nižších výdajů. A tenhle pokles výdajů ovlivnily zejména výdaje na financování společných programů EU a ČR. V roce 2016 dosáhly 54,3 miliardy Kč, tedy o 118 miliard korun méně než před rokem. EU vám pošle víc peněz, abyste investovali víc než o rok předtím, a vy pak naopak investujete o 118 miliard Kč méně než o rok dříve. Tak takhle se dělá přebytek rozpočtu před volbami!

Petr Paulczyński:
Jestli mě odvoláte z pozice ministra, tak vám teprve předvedu, jak můj tisk a všechna média umějí pracovat," řekl Andrej Babiš.
Sakra, já myslel, že už žádný tisk nemá!

Češi jsou smějící se (hořce) bestie:
Na náměstí v Brně se rve jedna pakáž s druhou, za co utratí moje daně.