STŘEDEČNÍ GLOSY 22.03.2017

Miroslava Macka
Pochybné rozdělování zemědělských dotací v České republice odhalila Evropské komise. Riziko manipulací se týkalo částky jeden a půl miliardy korun, kterou v letech 2014 a 2015 inkasoval holding Agrofert. Předpisy porušil člen jeho představenstva Jaroslav Faltýnek (ANO), který na rozdělování dotací dohlížel jako člen dozorčí rady Státního zemědělského intervenčního fondu SZIF. Tím se podle verdiktu Komise dopustil střetu zájmů.
Za nepořádek v dotacích pro Agrofert ale zaplatí daňoví poplatníci, a to 22 milionů korun. Přitom mohou mluvit o štěstí. Zemědělský komisař Phil Hogan vyměřil za střet zájmů pouze dvouprocentní korekci ze špatně rozdělené částky.
Tolik zpráva. Buďme však trpěliví, možná se Komplexně Geniální Babiš rozhodne nám těch 22 milionů vrátit a před volbami je tedy za velkého mediálního humbuku věnuje na nějaké vybrané, volebně nejprospěšnější dobročinné účely.

Když slyšíte od sociálního demokrata řeč o solidaritě, držte si peněženky.

Čtenář glos I. P. mi napsal:
Harmonizace a narovnání sociálních dávek pro migranty je NAPROSTO dokonalé řešení problému. Jen ho Vy, nebo spíš už někdo před Vámi, chybně interpretujete. Pokud budou příslušné sociální dávky v Německu stejné jako současné sociální dávky v Česku, Bulharsku nebo kde jsou
nejnižší, bude to okamžité a naprosto spolehlivé ukončení tzv. migrační krize.