STŘEDEČNÍ GLOSY 8.03.2017

Miroslava Macka
Německo, Francie, Itálie a Španělsko se dohodly na vícerychlostní Evropské Unii. To je skvělá zpráva! My bychom se na chvíli měli zastavit, pousmát se nad tím, jak kráčejí po generacemi socialistů vysněné „třetí cestě“ a pak se dát vlastním směrem.

To bude průšvih!
Příliv spekulativního kapitálu pokračoval i v únoru a březnu 2017. Celkem letos ČNB utratila 700 miliard korun, od listopadu 2013 pak 1630 miliard.
Intervence ČNB zahájila s cílem oslabit korunu a následně její kurz držet poblíž hranice 27 Kč/EUR. Intervenuje tak, že tiskne koruny a za ně na trhu nakupuje eura.

Izraelský politolog Gerald M. Steinberg:
Je velmi důležité chápat, že v Evropě dostávají ročně nevládní organizace miliardy eur prostřednictvím EU a jednotlivých vlád. Mocný „průmysl nevládek“ („NGO industry“) je neregulovaný a netransparentní – dokumenty a rozhodnutí o financování neziskovek ze strany Evropské unie jsou supertajné, nejsou o tom žádné parlamentní debaty, žádná nezávislá vyšetřování a žádné seriózní články novinářů. Tento stav je naprosto nedemokratický.

Britský obchodní řetězec Marks & Spencer se po vlně kritiky omluvil za slova na etiketě, jimiž poukazoval na výhody pevnějšího lemu u dětského oblečení. Použil slova „méně práce pro maminku”, což podle kritiků navozuje dojem, že zašívat umějí jen ženy. Vedení řetězce slogan změní, uvedla organizace Thomson Reuters Foundation.

Čtenář glos R. M. mi napsal:
Líbila se mi Vaše glosa: "Proto se přece Klémovi hoši po roce 1948 vrhli nejdříve na živnostníky, statkáře a svobodná povolání".
Pokud chcete vědět, jak se opravdu likvidují OSVČ, podívejte se na novou změnu paušálů, kterou 13. února 2017 schválila Poslanecká sněmovna a poslala do Senátu.
U 80 % paušálu půjde uplatnit výdaje maximálně do částky 800 tisíc Kč (namísto současných 1 600 000 Kč)
U 60 % paušálu půjde uplatnit výdaje maximálně do částky 600 tisíc Kč (namísto současných 1 200 000 Kč)
U 40 % paušálu půjde uplatnit výdaje maximálně do částky 400 tisíc Kč (namísto současných 800 tisíc Kč)
U 30 % paušálu půjde uplatnit výdaje maximálně do částky 300 tisíc Kč ((namísto současných 600 tisíc Kč)
Papírování skousne spousta lidí, pokud Vám nakonec podnikání vynáší. Takto razantní změnu paušálů ne.

Miroslav Jahoda na facebooku:
Včera jsem se na ČRo dozvěděl, že Slovenská televízia odmítla odvysílat historický film o bitvě proti Turkům u Vídně.
Film byl podle ředitele veřejnoprávní STV totiž nevyrovnaný a protiislámský.
Tak jsem rád, že jsem chodil do školy před EU, kdy bitva u Vídně byla ještě vítězstvím. Teď už se to bude asi vykládat jako ukázka nevzdělanosti malých Evropanů, kteří nepochopili hodnotu osmanského obohacení a místo aby návštěvníky radostně vítali, tak jen vyvolávali ve společnosti nenávist.

Otakar Vychodil:
Nemyslím si, že by Frau Merkel letěla příští týden na návštěvu USA, aby tam získala podporu prezidenta Trumpa pro podzimní volby. Tato spekulace mi připadá na hlavu padlá – to, co vyvádějí politici a média v EU (a v Německu obzvláště) směrem k USA posledních pár měsíců hovoří samo za sebe.
Problém je daleko prozaičtější a jmenuje se zahraniční deficit obchodní bilance USA. Německo je "majitelem" třetího nejvyššího deficitu ve vztahu k USA (po Číně a Japonsku), který činí 65 miliard dolarů. Proč USA žijí v neustále se prohlubujícím obřím deficitu, to je otázka na předchozí politické reprezentace USA více než 40 let nazpět. Prezident Trump, jako člověk z "byznysu" z toho musí být na infarkt, zvláště když strukturálně Američané dovážejí z Německa prakticky tytéž komodity, co tam vyvážejí (ryzí Hlava 22, RVHP a EU).
Že je tento stav nutné zásadně změnit, to je jasné snad každému, mimo liberals. Takže rozhovory budou, a podle mě dosti tvrdé, a kancléřka zřejmě s podporou neodejde. Apropos, USA (Trump) razantně odmítly na toto téma jednat s EU - je prý to problém USA a Německa a nikoho jiného (žádných kecalů a příživníků - přeloženo do češtiny). Německo si holt bude muset zvykat... Copak Němci, ti si zvyknou, ale co ten unijní "zbyteček"?

Češi jsou smějící se bestie:
Prý máme málo cigánů u soudů, říkají Američani. No nevím, já myslím že je jich tam dost, akorát že jsou na jiné straně, než si ti amíci myslí