PONDĚLNÍ GLOSY 6.03.2017

Miroslava Macka
Na sociálních sítích se strhla bouře rozhořčení nad výroky polského europoslance Korwina – Mikkeho o ženách méně inteligentních než muži. Protože rád provokuji, připsal jsem tu a tam k diskusím následující dotaz:

Žen je v populaci více nežli mužů a dožívají se vyššího věku. Inteligentní jsou stejně nebo dokonce více nežli muži. Před zákonem jsou si s muži rovny a volební právo mají již desetiletí stejné. Jak je tedy možné, že si již dávno nevybojovaly stejné platy, vždyť s tou svojí převahou by mohly mít obsazenu většinu rozhodujících funkcí?Čtenář glos V. V. mi napsal:

Kdysi dávno Jean Marie le Pen odpověděl na provokativní otázku novináře Bourdina, že holokaust byl jeden z detailů druhé světové války, stejně jako Stalingrad, invaze, Drážďany, atd. Od té doby má starý pán (velmi vzdělaný) od novinářů nálepku popírače holokaustu a antisemity, kterou už mu nikdo neodpáře a se kterou ho do omrzení urážejí a dehonestují.

Možná i proto se musela jeho dcera Marine od otce distancovat, aby nebyla také stigmatizována. Mimochodem, byl to tentýž novinář Bourdin, který ji zažaloval za ony zveřejněné snímky.Karolina Stonjeková:

Ten Korwinův projev v Evropském pomatenomentu je jedna prča. Prča na druhou ovšem je, že všechny ty militantní feministické europoslankyně, které vystoupily po něm (včetně eurokomisařky Jourové), svým projevem jen potvrdily, že Korwin měl pravdu!Několik čtenářů glos mi napsalo, že se velmi mýlím, když jsem napsal, že v Bruselu záhy zblbne každý. Pravda je taková, že moudrý se Bruselu již zdálky vyhne.Petr Paulczyński:

V okamžiku, kdy Schulz hodlá distribuovat migranty, řeší V4 shodné složení Nutelly…Ivan Rössler:

Další válka přijde nejspíš opět z Německa. Jen ji tentokrát nepovedou Němci, ale muslimové.Češi jsou smějící se bestie:

"Obžalovaný, povstaňte!

Jelikož se v zákonech této republiky nevyzná už ani prase, můžete si výši trestu vytočit na kole štěstí."