PÁTEČNÍ GLOSY 3.03.2017

Miroslava Macka
A tak jsem podle slov eurokomisařky Jourové na Radiožurnálu jedním z těch, kteří myslí jen první signální soustavou a dají na emoce, protože jen takoví lidé nechtějí silnou sjednocenou Evropu v dobré kondici.
Odhlédnu-li od toho, do jaké kondice se Evropa pod eurokomisaři za poslední léta dostala, opět jsem se prvosignálně přesvědčil, že v Bruselu v krátkém čase zblbne každý.

Evropský parlament (EP) dnes zrušil poslaneckou imunitu Marine Le Penové, jedné z favoritů voleb francouzského prezidenta. Vyhověl tak francouzské justici, která Le Penové vyčítá, že na twitteru zveřejnila násilná videa takzvaného Islámského státu (IS).
Le Penová je ve Francii vyšetřována kvůli podezření, že v prosinci 2015 zveřejnila tři záběry s krutým obsahem. Na snímcích byla mimo jiné vražda amerického novináře Jamese Foleyho, jemuž islamisté uřízli hlavu. Zrušení imunity umožní Le Penovou případně obvinit a trestně stíhat. Šéfce FN by mohly podle agentury Reuters hrozit až tři roky vězení.
Tolik zpráva:
Uznejte, že snaha znemožnit Le Penové účast ve francouzských prezidentských volbách už nabyla absurdně obludných a obludně absurdních rozměrů! Hnus!

Rozvířila se debata o tom, že jsme „popelnicí Evropy“, neboť k nám ve stejných obalech putují ze Západu Evropy horší potraviny, než se prodávají tam.
Nejvíce popuzující je to, že česká (ale ani slovenská, polská či maďarská) legislativa v tomto nemá na nadřazenou legislativu evropskou žádné páky. Státní zemědělská a potravinářská inspekce nemá ani pravomoc, aby porovnávala složení stejných potravin z různých zemí EU, a nemůže tak za to ani nikoho trestat.
Protektorát je ten správný výraz pro tento stav a žádný výsadek Anthropoid na obzoru…

Vladimír Synáč na facebooku:
Právě sleduji v TV zprávu, že pražská policie pátrá po skupině mladíků, která v metru napadla brutálně seniora, kterého vážně zranila. Celou událost zaznamenala celkem solidně bezpečnostní kamera. Co ale nechápu je to, že obličeje útočníků jsou na obrazovce zakryty. Může mi někdo vysvětlit, jaký smysl to má, když je současně veřejnost vyzývána o pomoc při identifikaci pachatelů? To opravdu žijeme v Absurdistánu. Práva pachatelů trestných činů nesmí být stejná jako těch, kteří se chovají slušně!

Biolog a filosof Stanislav Komárek v rozhovoru Salonu Práva:
Někdy, byť velmi zřídka, je i v nejpokročilejší společnosti vhodné se zdravě naštvat a rozbít manipulátorovi držku.