STŘEDEČNÍ GLOSY 1.03.2017

Miroslava Macka
Doufám jen, že si novináři vyžádají od odvolaného olomouckého hejtmana Oty Košty obě dvě koaliční smlouvy, které ukázal během projednávání svého odvolání – jak tu pro novináře, tak tu skutečnou.
To čtyř a půlhodinové odvolávání bylo samozřejmě trapné, nicméně stále platí, že kdo leze do Perlovky, ať si nestěžuje na tripla…

Tak tomu nerozumím! Zaslechl jsem na Radiožurnálu, že zásluhou tuhé zimy hrozí v Mongolsku hladomor a země tedy potřebuje naléhavou finanční výpomoc, přestože jí v posledních letech půjčil Mezinárodní měnový fond 3 miliardy dolarů.
Přitom Mongolů jsou necelé 3 miliony, tedy na každého Mongola připadlo více než 1000 dolarů, zemědělství tvoří jen cca 15% HDP, průmysl 33% a služby 51% a země oplývá nalezišti zlata, mědi, wolframu a vzácných zemin.
Kde soudruzi z MMF udělali chybu?

Karolina Stonjeková:
Aby Andrej Babiš omezil možnost, že Andrej Babiš udělá další personální chybu na kandidátce, dostane Andrej Babiš neomezenou možnost zasahovat do personálního složení kandidátek.
Jo! To dává smysl!

Miroslav Jahoda na facebooku:
Oscar nám rozpoutal diskuzi, jak jsme malí, když kritizujeme, že vyhrávají uměle filmy s podsunutou gender tématikou.
Myslím tedy, že by bylo dobré, abychom co nejdřív začali točit díla, kdy Martina Luthera Kinga a jeho boj za černochy bude hrát běloch (černochy, za které bojuje, budou hrát běloši a naopak), Vinnetoua si zahraje černoch a Indiáni budou balkánští Slované, Gándhího roli perfektně ztvární zrzavý Ir a Sandokana bude představovat Eskymák. Stejně tak můžeme zlomit stereotypy u genderu. Není přece nutné, aby britskou královnu ztvárnila žena nebo aby Herkula hrál stereotypně muž.

Opravdu, buďme tolerantní, otevřeme se duhovému světu neomezených možností.

"Pokud se vláda obává občanů, máme svobodu. Pokud se občané obávají vlády, máme tyranii"
Thomas Jefferson

Češi jsou smějící se bestie:
Syn hlásí, že odvolali Mládka. Manželka se ptá, kdo teď bude zpívat Jožina z bažin. No, nezávidíte jí?

Vřele doporučuji:
http://www.extra.cz/nejsdilenejsi-komentar-ceskeho-facebooku-ucime-sobotku-pocitat