ČTVRTEČNÍ GLOSY 23.02.2017

Miroslava Macka
Různí, zvláště „neziskoví“ uvaděči lži a omylů na pravou míru se pohoršují nad tím, kolik lidí čerpá informace z propagandistických webů. V posledních dnech se tam mohli kupříkladu denně dočíst o masových nepokojích ve Francii. Nechápu, proč solidní media tedy nepřinášela pravdivé zprávy, že ve Francii byl klid a pořádek a žádné nepokoje v arabských předměstích se nekonaly. To by byl přece nejlepší boj se lživými informacemi!Babiš ukázal potvrzení z banky, že na nákup dluhopisů měl. K tomu advokát Tomáš Goláň:

Vtipné, ale nikde není uvedeno, odkud se ty peníze na jeho účtu vzaly. Slovy Finanční správy takový papír neprokazuje vůbec nic! Dělá z nás Andrej Babiš opět blbce? Nicméně problém s dluhopisy není v tom, kde na ně vzal, ale je v tom, že v roce 2012 měl Agrofert na účtech 1 mld. Kč a pokud potřeboval další finance ještě 28. 12. 2012, kdy mají všichni dovolenou, a vydal kvůli tomu dluhopisy, proč je tedy Andrej hned nenakoupil, ale koupil je až za rok? To Agrofert tedy ty peníze tak nutně 28. 12. 2012 asi nepotřeboval, když mu přišly na účty za prodej dluhopisů až mnohem později, až v roce 2013 a 2014. Jediným účelem tedy bylo obejít zdanění úroků z dluhopisů, což se nazývá zneužití práva. Pokud by Agrofert vydával dluhopisy pravidelně každý rok a měli by je možnost koupit i jiní lidé z okolí společnosti Agrofert, jistě by se o účelové jednání nejednalo a o zneužití práva by nemohla být ani řeč. Ale dluhopis vydaný 3 dny před koncem zvýhodněného období a koupený až za rok, zcela zjevně účelovým aktem je!Nejen k debatě o národních parcích:

Zakazovat je jednoduché a hloupé. Vytvořit kvalitní podmínky a pravidla a pak je udržovat a dodržovat je moudré. Jenže je to, na rozdíl od sektářského žvanění, o práci a disciplíně. A ty mnohým nevoní…Britský radikální islamista Jamal Udeen al-Harith, který dostal odškodnění milión liber (32 miliónů korun) za dva roky strávené v americké věznici Guantánamo, spáchal tento týden sebevražedný atentát v iráckém Mosulu. Tony Blair, tehdejší premiér, lobboval ve Washingtonu za jeho propuštění, ale neusuzujte z toho, že to zaplatil ze svého. Je opravdu neuvěřitelné, co si i Britové nechají líbit!Čtenář V. Z. mi napsal:

S informacemi o nepokojích ve Francii je to jednoduché. Zahltí nás, až Le Penová vyhraje volby.Pavel Veselý na facebooku:

Tak pokud jsem dobře pochopil progresivní daň, špičkový lékař, který zachraňuje životy a neustále studuje a snaží se na sobě pracovat a vydělá si více než 50.000 bude ještě muset být solidární s těmi, které zachrání. Tomu se říká poněkud společnost naruby.

Co to říká? Buďte průměrní. Vyplatí se to.Čeština je jazyk vtipný:

Solidarita je něco dobrovolného, dělaného nevynuceně.

Daně, platba sociálního pojištění, jakýkoliv jiný skvělý nápad, jako zvýšit daně bohatším, nic z toho není solidarita.

Zdá se, že se socialisté domnívají, že má základ ve slovesu solit. Vysol všechno, co máš!