ÚTERNÍ GLOSY 21.02.2017

Miroslava Macka
Všimli jste si, jak jsou media plná komentování situace ve Francii, kde již po mnoho dnů zuří nepokoje, hoří auta a ničí se další majetek? Nevšimli? No, bodejť! Ještě byste si mohli myslet, že to je důsledek kulturního obohacování!

Že je Jiří Paroubek buran s přebujelým egem, ví většina lidí od chvíle, kdy se poprvé objevil na politické scéně. Zveřejněním intimních dopisů v rámci manželských neshod to jen potvrdil mírou nejvyšší.
Je však podivuhodné, kolik se našlo a stále nachází lidí, kteří již ztratili přirozený živočišný instinkt a jsou schopni takové exempláře i dnes volit za své představitele.

Mezi německými ekonomy převažují obavy z vysokého počtu přicházejících uprchlíků, podle nich to bude představovat zátěž pro národní hospodářství. Ukázala to anketa mnichovského institutu Ifo mezi více než 200 profesory ekonomie. Odborníci varují před napětím na pracovním trhu, Německo se podle nich kvůli migrační krizi možná také bude muset vzdát vyrovnaného rozpočtu.
Škoda, že se někdo z těch 200 expertů nezeptal v první české příhraniční hospodě…

Jiří Payne:
Kamarád prodává software přes e-shop. Bude podléhat povinnosti mít EET. Považuje to za nesmysl, elektronická platba se bude podruhé elektronicky evidovat. Dosavadní pravidelné platby probíhaly automaticky. Nehodlá riskovat problémy, že by se platba neprovedla, protože se čeká na potvrzení z ministerstva, obchoduje s celým světem a nemůže si dovolit diskutovat o tom, zda se platba provedla či ne, protože naše ministerstvo nefunguje absolutně spolehlivě. Přeregistruje si firmu do Estonska. Tam mají pro elektronický obchod mnohem větší porozumění. Bude obchodovat stejně úspěšně, jako doposud, jenom daně bude odvádět v Estonsku místo u nás. Dokonce možná ušetří, protože si na některé činnosti najme levnější pracovní sílu Estonsku. Babišův experiment na živých lidech, který měl přinést vyšší odvody daní, povede naopak k ochuzení rozpočtu.
Doufám, že se stejně zachová i Alza. Třeba pak někoho napadne, že takovéto pokusy se nesmí dělat na živých lidech. Kdyby se jednalo o léky, musel by Babiš dokázat, že svým experimentem s EET nikomu neublíží dříve, než by vůbec svůj nápad zveřejnil.

Češi jsou smějící se bestie:
Mládek ve vládě končí. Měl příliš vysoké účty za telefon.