STŘEDEČNÍ GLOSY 15.02.2017

Miroslava Macka
Zdá se, že bankéři ČNB stále nevědí jak ukončit intervence, aniž by za ně nebyli posléze popraveni…

Už jsem se radoval, že se konečně objevil ministr, který své pošetilé nápady zaplatí ze svého. V časopisu „Týden“ totiž vyšel článek s titulkem „Pelikán zaplatí uprchlíkům advokáta“. Já naivka! Samozřejmě, že uprchlíkům nedá Pelikán na advokáta ani korunu - zacvakáme to tradičně zcela nedobrovolně my z našich daní…

Víte, jak vypadá genderová vyváženost Genderové expertní komory? Žen 118, mužů 7, dvě dle vlastního přání pohlavně nezařaditelné Michaela Antonín Malaníková a Míla O´Sullivan.
Český Kocourkov par excellence. Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo k pláči…

Německá kancléřka Angela Merkelová se ve snaze utišit kritiku své politiky „otevřených dveří“, chce nyní investovat až 90 milionů euro do návratu mnoha tisíců odmítnutých žadatelů o azyl zpět do jejich vlasti. Těm, kteří se rozhodnou odejít dobrovolně, kancléřka nabídne ještě vyšší finanční obnos v hotovosti.
Tolik zpráva. Dodávám, že jsem netušil, že je kancléřka Merkelová tak bohatá, neboť přece by nevytáhla ty peníze z kapes Němců, kteří s jejím vítáním imigrantů pranic nesouhlasili a jedná se tedy o její peníze, ne?

Příští středu má český ministr obrany Stropnický (ANO) podepsat na schůzce NATO v Bruselu novou dohodu. Bundeswehr se stane vedoucí armádou NATO v Evropě a jedna brigáda české armády se dostane pod přímé německé velení. Stejnou smlouvu podepíše kromě nás i Rumunsko.
Ovšem Rumuni bojovali za druhé světové války po boku Třetí říše, takže to pro ně to tak velký rozdíl nebude!

Jef Kratochvil na facebooku:
Přemýšlel jsem nad ránem o tom, co bych asi dělal, kdybych byl prezidentem velké země, která vynakládá obrovské peníze na ochranu ministátečku, kde mne nějaký podprůměrný novinářský pohůnek přirovnává k Hitlerovi.
Dodávám:
Znaje staré české přísloví, že orel much nelapá…

Otázka za 10 bodů:
Kolik Babišových voličů ví, co je to dluhopis?