ÚTERNÍ GLOSY 7.02.2017

Miroslava Macka
Podle ministra pro lidská práva Jana Chvojky (ČSSD) se projekt HateFree Culture dostal do "slepé uličky" a nebude prodlouženo jeho financování z našich kapes. To není špatná zpráva, ovšem mnohem lepší zprávou by bylo, kdyby ti, kteří rozhodli o zřízení této zbytečnosti a ti, kteří z ní dojili naše peníze, nám je do posledního haléře museli vrátit. Byla by to dokonalá prevence proti dalším nesmyslným projektům šitým na míru kamarádům lehkoživkům. Ovšem je tu ještě jedna možnost: projekt se neocitl, neboť ti lidé to jistě budou dělat dál ve svém volném čase, neboť je mnoho lidí, kteří své ideály prosazují a platí to ze svého.

Již téměř nehejtman Olomouckého kraje za hnutí ANO Oto Košta jako by zapomněl na stará česká přísloví, že „kdo s čím zachází, tím také schází“ a že „nelze vlézt do žumpy a vonět po růžích“…

Andrej Babiš ovšem následně pronesl geniální dotaz: „Co mám dělat, zastřelit se?“ ANO, bude líp!

Ministr Jurečka, toužící zachránit venkovské prodejny dotacemi:
„Dostupnost potravin je ve státním zájmu.“
Ronald Reagan o blbosti jurečků:
Když se to hýbe, zdaňte to, když to ještě hýbe, zregulujte to, až se to přestane hýbat, začněte to dotovat.

Na nedělní protibabišovskou akci v Praze přijel vůz s označením Agropol (obilí, drůbež) s cedulkou Press kamera politické hnutí ANO a přičinlivý mladík s kamerou v ruce natáčel účastníky. Ptáte-li se proč, nabízím babišovskou odpověď: Moji názoroví protivníci sú mi takí sympatický, že by som je rád sezval do Čapího hniezda. To, abyste si nemysleli, že Babiš stále používá burešovské estébácké metody, když už používá automobil divize Agrofertu pro potřeby hnutí ANO, tedy svoje.
Myslím, že i Martinu Komárkovi to musí být jasné, a což teprve olomouckému hejtmanovi Koštovi…

To už je zcela neuvěřitelné, co si ten Trump dovoluje! Představte si, že požaduje, aby se jeho spolupracovnice oblékaly jako ženské!

Laďa Větvička v rozhovoru s Parlamentními Listy o protestech proti Trumpovi:
Za to nemůže Trump, za tím stojí levičáci, u nich je to už takový zvyk. Všichni levičáci se vztekají, když není po jejich. Oni mají představu, že demokratické je to, když je zvolen jejich kandidát. Když ne, pak to podle nich není demokratické, jsou schopni ničit hodnoty, prát se s okolím, zapalovat cizí auta a cizí domy a klidně i vraždit. To je společné všem levicovým hnutím, od bolševiků, přes nacisty, komunisty, až k růžovo-zeleným multikulturním bandám.

Bohumil Pečinka pokládá dvě otázky Andreji Babišovi:
V reakci na vystoupení ministra financí v Událostech a komentářích požadujme odpovědi na tyto otázky:
Kdy ukážete veřejnosti doklady o převodu peněz z vašeho účtu na účet Agrofertu, když jste údajně kupoval jeho dluhopisy?
Kdy dáte finanční správě pokyn ke zproštění mlčenlivosti, aby mohla dohledat původ vašich příjmů z dob transakce s dluhopisy?
Vše ostatní je nepodstatné!

Marian Kechlibar na svém netu:
Migrační krize a dluhová krize mají jednoho společného jmenovatele, kterým je touha uspokojovat okamžité emoční potřeby. V jednom případě je to puzení „já chci peníze a věci hned, ne až si na to vydělám“, v druhém případě „pomozme ubohým Bangladéšanům, kteří mrznou v Srbsku a musí si topit starými pražci“, nebo „utopilo se tříleté dítě, musíme otevřít hranice všem ostatním“.
Ačkoliv jedno z toho vypadá jako velmi nízce (hamižnost), kdežto druhé jako vysoce morální motivace (altruismus), obě tyto myšlenkové zkratky sdílejí jedno: neochotu přemýšlet, k čemu takové jednání povede ve středním a dlouhodobém časovém horizontu. Člověk má v sobě právě tak psychologickou potřebu vlastnit věci, jako potřebu cítit se dobrým a mravným. Obě tyto potřeby se dají uspokojovat s rozumem, nebo také způsobem, který je ve výsledku sebezničující.

Opsáno z facebooku:
Kolik kofol bez účtenky by všichni vesničtí hospodští museli prodat, aby "ojebali" stát o to, co jeden Babiš na dluhopisech?